İlk hasadını yapan genç çiftçiye destek

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 2023 yılı hasat döneminde ilk arpa hasadını gerçekleştiren genç çiftçi Mehmet Kağan Akarsu'ya üretim desteği verdi. 

İlk hasadını yapan genç çiftçiye destek
banner127

 Eskişehir Ticaret Borsasında arpalarını işleme aldıran Sarıcakayalı genç çiftçi Mehmet Kağan Akarsu'ya, üretimin devamını sağlamak üzere destek verildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, "Ticaret Borsasında 2023 Hasat döneminin ilk alım seansında sezonun ilk arpa hasadını gerçekleştirerek Borsa ya getiren genç çiftçi kardeşimizi görmek bizleri memnun etmişti. Genç çiftçi kardeşimizi Kurumumuza davet edip, gençlerimizin tarım sektöründe var olmalarının tarımın geleceği adına ne denli önemli olduğunu, ihtiyaç duydukları her daim yanlarında olacağımızı ifade ettik. Bu genç kardeşimizin talebini de yerine getirerek motivasyonuna katkı sağladık.  Bundan böyle de genç çiftçi kardeşlerimizin yanında olmaya ve tarımsal üretimi desteklemeye devam edeceğiz" dedi.

 Genç çiftçi Mehmet Kağan Akarsu ise yaptığı açıklamada, “Tarım İl Müdürümüz ve ekibi ile Ticaret Borsasında ki açılışta tanıştım. İl Müdürümüzün yakın ilgisi beni çok memnun etmişti. Kendilerinden bir talebim olmuştu. Sağ olsunlar beni kırmadan bu talebimi karşılama konusunda her türlü desteği sağladılar. Bu beni çok mutlu etti. Devlet Büyüklerimiz yanımızda olduğu müddetçe üretmeye devam edeceğiz. Tekrar İl Müdürümüz ve ekibine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30