Kadın girişimciler Dijital Dönüşüm için buluştu

Trabzon, Şanlıurfa ve Eskişehir’deki kadın girişimciler, ETO bünyesindeki Eskişehir AB Bilgi Merkezi ve TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun ev sahipliğinde düzenlenen “Girişimci Kadınlar Buluşması: Dijital Dönüşüm ve Girişimcilik” isimli etkinlikte bir araya gelerek, dijital dönüşümde ve e-ticarette önemli işlere imza atan firmaların yöneticilerinin tecrübelerini dinledi.

Kadın girişimciler Dijital Dönüşüm için buluştu
banner127

 Eskişehir Ticaret Odası (ETO) bünyesinde faaliyet gösteren Eskişehir AB Bilgi Merkezi ve TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu “Girişimci Kadınlar Buluşması: Dijital Dönüşüm ve Girişimcilik” isimli etkinlikle Trabzon, Şanlıurfa ve Eskişehir’deki kadın girişimcileri bir araya getirdi. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun desteği ile düzenlenen etkinliğin açılış töreni ve panelleri, Eskişehir Ticaret Odası Mustafa Çekiç Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılış törenine AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TOBB Şanlıurfa İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, TOBB Trabzon İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zühal Akyüzlü, TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elif Gürkaynak ile Trabzon, Şanlıurfa ve Eskişehir’deki kadın girişimciler kurulları üyeleri katıldı.

Türkiye’de kadın girişimci sayısı yükselmeye devam ediyor

 Törende konuşan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TOBB Şanlıurfa İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, etkinliğin kadın girişimciler adına umut veren bir gelişme olmasını ve üç şehirdeki kadın girişimcilere katkı sağlamasını temenni etti. Programın kadın girişimcilerin birlikte iş yapma kültürünü geliştirmesine ve ortak hareket ederek ticaretteki engelleri aşmada katkı sağlayacağını ifade etti. Yazmacı, kadın girişimciliğinin Türkiye’de çok önemli bir mesafe kat ettiğinin altını çizerek, e-ticaret yapan kadın girişimci sayısının da her yıl arttığını sözlerine ekledi.

ETO Başkan Yardımcısı Alp’ten Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu’na övgü

 Törende konuşan Eskişehir Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Özgür Alp, Türkiye ekonomisinin gelişmesinin yolunun kadın girişimciliğini geliştirmekten geçtiğini belirterek, bu düşünceden hareketle ETO olarak Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu’na tam destek verdiklerini kaydetti. TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun çalışmalarıyla fark yarattığını belirten Alp, kadın girişimciliğinin gelişmesine verdiği katkıdan dolayı TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elif Gürkaynak’a ve kurul üyelerine teşekkür etti.

Kadın girişimciler için iş birliği zemini oluşturulacak

 Açılış töreninde konuşan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi ve Trabzon İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zühal Akyüzlü, programın Eskişehir, Şanlıurfa ve Trabzon il kadın girişimciler kurullarındaki girişimci kadınlara iş birliği ve birlikte çalışmak için zemin hazırlanmasından memnuniyet duyduğunu söyledi. Akyüzlü etkinlikte Trabzon, Şanlıurfa ve Eskişehir’deki kadın girişimcilerin engelleri aşmada başvuracakları yöntemlerin de değerlendirileceğini kaydetti.

Kadın girişimcilere dijital dönüşümde de destek olmak istiyoruz

 Toplantının açılışında konuşan TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elif Gürkaynak, tüm dünyada teknolojinin hızla geliştiğini ve bu gelişimin ticarete de yansıdığını belirterek, kadın girişimcileri dijital dönüşüm noktasında da hem bilgilendirmek hem de teşvik etmeyi amaçladıklarını söyledi. Program boyunca Türkiye’nin alanında ilklere imza atan firmalarının yöneticilerinin, eğitmenlerinin ve uzmanlarının panellerle tecrübelerini paylaşacağını belirten Gürkaynak, kadın girişimcilere destek olmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Dijital dönüşümün ve e-ticaretin önemli isimleri panelist oldu

 Gün boyu gerçekleştirilen “Girişimci Kadınlar Buluşması: Dijital Dönüşüm ve Girişimcilik” etkinliğinin sabah oturumunda Yeni Nesil Ticarete Giriş” konu başlığında –aZall.com Ceo’su ve ETO Yönetim Kurulu Üyesi Emre Demir, “Girişimci Olarak Fikrimi Nasıl Korurum?” konu başlığında Türkiye Bilişim Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Av. Dr. Barış Günaydın, “Dijital Pazarlamadan E-İhracata” konu başlığında Exporgin Dijital Teknolojiler Şirketi Kurucu Ortağı Mehmet Erdemi, “Dijital Çağda Girişimcilik” konu başlığında ise Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar tecrübelerini paylaştı. Öğleden sonra gerçekleştirilen panellerde ise Yeni Nesil Girişimcilik için Yeni Nesil Araçlar & Girişimcinin Yolculuğu konu başlığında Mux Dijital Yöneticisi Betül Uslu,  “Dijitalde Başaranlar” konu başlığında Growth Lead CEO’su Can Akalın,  “Gelecek ve Girişimcilik” konu başlığında İş insanı ve Fütüristler Derneği Onursal Başkanı Alphan Manas görüşlerini kadın girişimcilere aktardı. Programın sonunda “Girişimci Kadınlar Buluşması: Dijital Dönüşüm ve Girişimcilik” etkinliğine katkı sağlayanlara ETO Başkan Yardımcısı Özgür Alp, Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara ve TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elif Gürkaynak tarafından plaket takdim edildi. İki gün sürecek olan “Girişimci Kadınlar Buluşması: Dijital Dönüşüm ve Girişimcilik” etkinliği ETO’da gerçekleştirilecek olan iller arası iş birliği toplantısıyla devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30