Kadın muhtarlar Midas İpek Evi'ni gezdi

Eskişehir’de görev yapan kadın muhtarlar, Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin tarihi İpek Yolu Projesi’ndeki yerini güçlendirecek projelerinden olan Midas İpek Evi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.  

Kadın muhtarlar Midas İpek Evi'ni gezdi

 Gündoğdu, Sütlüce, Yıldıztepe, Cunudiye, Ihlamurkent, Hacı Ali Bey, Bahçelievler, Batıkent, Yenibağlar, Vişnelik, Mustafa Kemal Paşa ve Mahmudiye Fahriye mahallesi muhtarının da aralarında bulunduğu kadın muhtarlar bir dizi teknik gezi yaptılar.

 Kadın muhtarlar ilk olarak geçtiğimiz günlerde ikincisi açılan ve Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde bulunan Midas İpek Evi’ni ziyaret ettiler. Burada ipek ve dokuma aşamaları başta olmak üzere yapılan çalışmaları yerinde gören muhtarlar, Turistik El Sanatları Atölyelerinde kursiyerlerin ortaya çıkardığı eserleri de dikkatle incelediler. Daha sonra Eskişehir Hamam Müzesi’ni de ziyaret eden muhtarlar teknik geziyi tamamladılar.

 Yapılan çalışmaları çok beğendiklerini ifade eden kadın muhtarlar, düzenlenen teknik gezi nedeniyle Başkan Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30