Kadın parkomat sayısı artacak

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen olumlu dönüşler nedeniyle kadın parkomat sayısını arttırmaya devam ediyor. 

Kadın parkomat sayısı artacak

Sosyal medya duyuruları ile kadın otobüs şoförü ve kadın parkomat görevlisi istihdam edeceğini duyuran ve geçtiğimiz yıllarda bu alanlarda da kadın personel çalıştırmaya başlayan Büyükşehir Belediyesi’nde, kadın personellerin sayısı artıyor.

Girişleri yapılan ve göreve başlayan 6 parkomat görevlisi ilk iş günlerinde Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi, Cengiz Topel Caddesi, Fabrikalar Sokak, Sakarya Caddesi ve Şair Fuzuli Caddesi’nde diğer vatandaşlardan da olumlu tepkiler aldılar. Kadınların imkan verildiğinde her işi yapabileceğini belirten kadın parkomatlar, vatmandan otobüs şoförüne, mühendisten temizlik görevlisine kadar her alanda kadın istihdamına destek olan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Gelen başvurular arasından özgeçmiş değerlendirmeleri ve gerçekleştirilen mülakatların ardından başarılı olarak çeşitli eğitimlerden geçen kadınların caddelerde göreve başladığını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, ilk iş günlerinde kadın parkomatları ziyaret etti. Ünlüce “Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik kriz her geçen gün kendisini biraz daha hissettiriyorken ve buna bir de pandemi süreci etkilenmişken kadınlarımızın kendi ayakları üzerinde durabilmeleri bizler için çok kıymetli. ESTRAM bünyesinde çalışan kadın vatmanlarımız büyük bir özveriyle çalıştıklarını gördüğümüz ve vatandaşlardan da bu konuda çok olumlu dönüşler aldığımız için, otobüslerimizde ve cadde otoparklarımızda da kadın iş gücünden faydalanabileceğimizi düşünerek geçtiğimiz yıl alımlar gerçekleştirmiştik. Aynı vatmanlarda olduğu gibi otobüs şoförlerimizde de parkomatlarımızda da çok güzel dönüşler aldık. Kadınlara imkan verildiğinde her işi yapabilecek güçte ve azimde olduklarına yürekten inanıyorum. Onlar da sağ olsunlar bizlerin bu güvenini hiç boşa çıkarmıyorlar. Belediyemizde üst düzey bürokratlarımızın neredeyse yarısı kadın. Bu kadın istihdamını diğer birimlerimize de yaymak istiyoruz. Bu kapsamda göreve başlayan bu arkadaşlarımız ile birlikte cadde otoparklarımızda görevli personelimizin yüzde 40’ı kadın oldu. Bu sayıyı imkanlar ölçüsünde daha da arttırmak istiyoruz”  dedi.

Kadın parkomatların yanı sıra kadın otobüs şoförü konusunda da istihdama hazır olduklarını ifade eden Ünlüce, şartları sağlayan ve mülakatlarda başarılı olacağına inanan kadınların belediyeye başvuruda bulunabileceğini belirtti.
 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2021, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27