Kar Pazartesi günü geri dönüyor

Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden alınan bilgilere göre; yeni haftayla birlikte Eskişehir ve bölgesinin yeni bir yağışlı sistemin etkisine girmesi bekleniyor.

Kar Pazartesi günü geri dönüyor

Yapılan açıklama şu şekilde;

"Bölgemizin, 05 Ocak 2020 Pazar gününden itibaren Güney Ege üzerinde oluşacak derin alçak basınç merkezi ile birlikte yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin edilmektedir. Pazar günü akşam saatlerinden itibaren Bursa genelinde başlayacak yağışların, Pazartesi ve Salı günleri Eskişehir, Bursa, Bilecik ve Kütahya genelinde etkili olması beklenmektedir. Yağışların Bursa'nın kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, diğer yerlerde ise karla karışlık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

06 Ocak Pazartesi ve 07 Ocak Salı günleri beklenen yağışların; Bursa ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgârın; Pazartesi ve Salı günleri Bursa genelinde kuzey ve doğu yönlerden (poyraz) kuvvetli zaman zaman fırtına şeklinde (75-100 km/saat) esmesi bekleniyor.

Önümüzdeki hafta başı Pazartesi ve Salı günleri beklenen kuvvetli fırtına, kuvvetli yağışlar için hafta sonunda Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüz tarafından yayınlanacak tahmin ve uyarıların takip edilerek oluşması muhtemel risklere karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

Eskişehir'in ön görülen hava sıcaklıkları da şu şekilde;

Cumartesi 4 derece - Parçalı bulutlu

Pazar 4 derece - Parçalı bulutlu

Pazartesi 3 derece - Genellikle kar yağışı

Salı 1 derece - Genellikle kar yağışı

Çarşamba 2 derece - Genellikle kar yağışı

Kar Pazartesi günü geri dönüyor

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2020, 02:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27