Karla mücadele gece gündüz sürüyor

Büyükşehir Belediyesi, etkisini göstermeye başlayan kar yağışıyla birlikte özellikle kırsalda sorumluluğunda bulunan bölgelerde karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Karla mücadele gece gündüz sürüyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler başlayan kar yağışı ile birlikte ulaşıma elverişsiz hale gelen yollarda karla mücadele ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarına hız verdi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri Eskişehir merkez ilçe ve mahalleleri ile İnönü, Günyüzü, Sarıcakaya, Mihalıççık, Seyitgazi, Sivrihisar gibi kar yağışının yoğun olduğu yerlerde çalışmalarını sürdürüyor.

Özellikle kırsal mahalle yollarında başlattıkları çalışmalarla vatandaşların ulaşım engelinin ortadan kaldırıldığını belirten ekipler, Eskişehir genelinde yolların sürücüler açısından emniyetli hale gelmesi için gerekli çalışmaların yapılıp, kar yağışına karşı önlemlerin alınmaya devam ettiğini ifade ettiler. Büyükşehir Belediyesi olarak diğer kurumlar ile koordineli bir şekilde çalışmaların devam ettiğinin altını çizen yetkililer, vatandaşlardan gelen şikayetlerin de ivedilikle değerlendirilerek ekiplerin bölgelere yönlendirildiğini belirttiler.

Kent merkezinde de önceliğin otobüs güzergâhları, ana caddeler ve hastanelerin acil servis girişleri olduğunu belirten yetkililer bu alanlarda tuzlama çalışması yapıldığını belirterek sürücüleri araçlarına kış lastiği taktırmaları ve araçlarında mutlaka zincir bulundurmaları konusunda uyardı.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2020, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30