Kazım Kurt’un etrafındakiler; Bu sözüm size!..

Kazım Kurt’un etrafındakiler; Bu sözüm size!..

Eskişehir'de gündem her geçen gün daha da hızlanıyor. Genel seçimin ardından yerel seçim için adaylar belli olmasa da gündemdeki isimler şehre konuşacağı malzemeleri vermeye devam ediyor. İYİ Parti'de Büyükşehir adayı olarak açıklanan Melih Aydın birçok kesim tarafından eleştirilirken, Eskişehirspor taraftarıyla yaşadığı tartışmalarla şok etti. Bunca yıllık tecrübeme dayanarak söylüyorum ki seçimi falan kazanamayacağını herkese gösterdi.


 

CHP'de ise Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağı tam bir bilmece. Yılmaz Büyükerşen'in yaşı tartışma konusu olurken, Kazım Kurt ile Ahmet Ataç'ın arasındaki soğuk savaşın herhangi birinin aday gösterilmesi durumunda birbirine seçimi kaybettireceği düşünülüyor. Bu yüzden de Büyükerşen seçime girip kazanırsa yerine Ahmet Ataç'a bırakmayı planlıyor.


 

BU KAZIM KURT’A AÇIK BİR TEPKİDİR!

Diğer yandan kariyerine Kent Konseyi Başkanlığı ile başlayan, milletvekilliği ile devam eden, iki dönemdir de Odunpazarı Belediye Başkanı olan Kazım Kurt, CHP Genel Başkanlığı seçiminde taraf tutması ile partilerin eleştiri odağında olmuştu. Önümüzdeki yerel seçimde aday gösterip gösterilmeyeceği soru işareti olan ve merakla beklenen Kurt’un son yıllarda Ahmet Ataç'a karşı çıkartmış olduğu adayların İl Başkanlığını kazanması, parti içinde ‘O ne derse o olur’ imajı yaratmıştı. Ancak dün gece tüm ezberler bozuldu. Kazım Kurt'un aday gösterdiği Figen Kahya, Ahmet Ataç'ın adayı Talat Yalaz’a yenildi. Sandıktan çıkan sonuç delegelerin Kazım Kurt'a tepki oyu olarak cevap verdiğini işaret ediyordu.


 

ETRAFINDAKİLERE ÇOK GÜVENMEMELİSİN


 

Gelelim asıl anlatmak istediğime. Son birkaç yıldır hizmetler açısından bir önceki döneme göre çok geride kalan Kurt ve ekibi çalışmıyormuş düşüncesiyle hafızalar kazınmış durumda. Etrafındakiler ise onu doğru yönlendirmekten çok çok uzak noktaya getirmiş, başka bir dünyada yaşıyormuş hayaline büründürmüş. Etrafındaki şahsına münhasır isimlere karşılaştığımız da Kazım Kurt'a dışarıda tepki var dediğimizde hep aldığımız cevap, ‘AK Parti bir daha Volkan Doğan dönemindeki kadar bile Odunpazarı’nda oy alamaz merak etme’ palavrası ile karşılaştık. Hizmet yok dediğimizde, ‘Başkan tarihin en büyük çalışmalarını yapıyor’ hikayesini dinledik. Sokakla bağınız kesildi, sizi sevenlerle diyaloğunuz kalmadı dediğimizde, ‘O işler öyle olmaz, seçime 6 ay kala…..’ denildi. İl Başkanı kim olacak dediğimizde, ‘Bizim ağa ne derse o olur’ söylemi ile karşılaştık. Dün gece sizin ağanın dediği olmadı, partililer, sözde sizin seçtirdiğiniz partililer Ahmet Ataç'ın ekibine oy verdi ve bu mağlubiyet Figen Kahya’ya değil, yalandan palavralarla dirençli olduklarını göstermeye çalışan etrafındaki poh pohçulara değil, direkt Kazım Kurt’a mağlubiyet olarak yazdı.


 

BİR DOST…

Daha da açık söylemek gerekirse Kurt’un karizmasını çizdi, madara etti. Siz kabul etseniz de etmeseniz de. Şimdi de Kazım Kurt'un yine etrafında gözüne perde çektirip sanal bir dünya yaratanlar Özgür Özel kesin kazanacak Genel Başkanlığı, ondan sonra görün siz CHP nasıl olacak, kim dizayn edecek diyor. Kazım Kurt'u severim geçmişten dostluğumuz vardır. Zaman zaman hatalarını da kendisine söylediğimiz olmuştur ama uzun zamandır bambaşka bir Kazım Kurt yaratıldı. Geçmişin hatırına dost olarak uyarmak istiyorum kendisini ve diyorum ki; Bu kafa yapısındaki adamların gazına gelme Başkan. Yarın adaylık olayı bile büyük riske girebilir. Kaybetmenden bahsetmiyorum bile…

Süha Bozkurt

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2023, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30