Kırgızistan Uluslararası Üniversitesi'nden Anadolu Üniversitesi'ne ziyaret

Uluslararası iş birliği protokolü kapsamında Anadolu Üniversitesinin ortağı olan Kırgızistan Uluslararası Üniversitesinden Rektör Yardımcısı Baatırbek Akılbekov ve Dış İlişkiler Koordinatörlüğünden Edil Esenov, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’ı ziyaret etti.

Kırgızistan Uluslararası Üniversitesi'nden Anadolu Üniversitesi'ne ziyaret
banner127

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Resül Usul ile Uluslararası İlişkiler Biriminden Öğr. Gör. Gamze Alper ve Öğr. Gör. Lili Feng’in de katıldığı toplantıda, var olan iş birliği protokolünün yenilenmesi, ikili ilişkilerin Erasmus+ KA171 ve öncelikli olarak işletme ve iktisat alanlarında çift diploma programlarını kapsayacak şekilde genişletilmesi üzerinde anlaşmaya varıldı.

Ziyarette ayrıca Açıköğretim Sistemi hizmetlerinin Kırgızistan’da yaygınlaştırılması ve Kırgız uyruklu öğrencilerin uluslararası öğrenci statüsünde Üniversitemizde öğretim görmesi konusunda değerlendirmelerde bulunuldu. Ziyaretin ardından Kırgızistanlı misafirler Merkez Müdürü Prof. Dr. Haşim Şahin ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Aysel Kaya eşliğinde Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi’ni de gezdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30