Kurt: "Onların fedakarlıkları hafızamızdan silinmeyecektir"

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Kurt: "Onların fedakarlıkları hafızamızdan silinmeyecektir"

Mesajına “19 Eylül 1921, TBMM tarafından Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal’ rütbesi ve ‘Gazi’ unvanının verildiği tarihi bir gündür” sözleri ile başlayan Başkan Kurt, bu nedenle 19 Eylül tarihinin Gaziler Günü olarak kutlandığını belirtti. Başkan Kurt mesajına şu sözlerle devam etti: “Tüm şehitlerimizin hatıralarına duyduğumuz saygı, gazilerimize ve ailelerine sahip çıkma görev ve sorumluluğumuz artarak devam etmelidir.  Ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü için savaşan gazilerimiz, ne yazık ki günümüzde birçok sorun ile mücadele etmek zorunda bırakılmıştır. Gazilerimize, bu saygın unvana yakışır bir yaşam sunulması, sosyal haklarının verilmesi ve tüm gazilerimizin eşit haklardan yararlanması devletin asli görevidir. 
 Gazilerimiz, egemenliğimizin, bağımsızlığımızın, milli birlik ve beraberliğimizin, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin onurlu birer sembolleridir. Onların gösterdiği fedakarlık ve kahramanlıklar, hafızalarımızdan asla silinmeyecektir. 
 Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan sevgisinin sembolleri olan şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27