Macbeth provaları devam ediyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, dünyaca ünlü oyun yazarı William Shakespeare’in ölümsüz eseri “Macbeth”i farklı bir yorum ve anlatım tekniği ile sahneleyecek.

Macbeth provaları devam ediyor

2019-2020 sezonun iddialı projelerinden biri olan “Macbeth” adlı oyunun yönetmenliğini, Eskişehir’de daha önce sahnelediği Özgürlüğün Bedeli, Gergedan ve Ağır Roman gibi oyunları büyük beğeni ile izlenen usta yönetmen Barış Erdenk üstleniyor. Sabahattin Eyüboğlu’nun Türkçeleştirdiği ve Özlem Belkıs’ın uyarladığı oyunun dekor tasarımını Emre Satı, kostüm tasarımını Medina Yavuz, ışık tasarımını Kerem Çetinel ve hareket düzenini Sibel Erdenk gerçekleştiriyor. Oyunun müzikleri ise Gürkan Çakıcı’ya ait.

Provaları devam eden oyun, gücü elde etmek ve bunun da ötesinde gücü elde tutmak pahasına ödenen bedelleri ve bunun yakıcı sonuçlarını farklı bir anlatım biçimi ile ele alıyor. Canlı müzik eşliğinde sahnelenecek olan oyun, ışığı, atmosferi, şarkıları ve sahnelenişi ile Eskişehirli tiyatro severlerin özgün bir “Macbeth” yorumu izlemesine olanak tanıyacak.

Eskişehir Şehir Tiyatrolarının usta sanatçıları tarafından sahnelenecek “Macbeth” adlı oyun Şubat ayı ortalarında ilk gösterimi gerçekleştirecek ve sezon boyunca Şehir Tiyatroları sahnelerinde izleyici ile buluşmayı sürdürecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30