banner123

Mahkumlara kitap gönderdiler

Geçtiğimiz yıl duyurusu yapılan ‘Bir Kitap Bin Destek’ kampanyası ile duyarlı Eskişehirlilerden toplanan kitaplar, Türkiye’nin dört yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılırken, ESMEK kursiyerleri son olarak Eskişehir L Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda yatmakta olan hükümlülere kitap gönderdi. 

Mahkumlara kitap gönderdiler
banner115

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Şubat ayında sosyal medya hesaplarında duyurarak başladığı ‘Bir Kitap Bin Destek’ kitap toplama kampanyasında 15 binden fazla kitap toplandı. Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki ihtiyaç sahibi okullar başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanına gönderilen kitaplar son olarak Eskişehir L Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda yatmakta olan mahkumlara yollandı. ESMEK Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezi’ndeki kursiyerlerin kargo yoluyla gönderdiği kitaplar, çeşitli cezalardan dolayı cezaevinde yatan mahkumlara ulaştırılacak. 

Cezaevindeki kütüphaneleri güçlendirmek için kitap kampanyasıyla toplanan kitapların bir bölümünü cezaevine göndermek istediklerini ifade eden ESMEK yetkilileri, mahkumların cezaevlerinde zor vakit geçirdiklerini, bu yüzden de kitapların onlara arkadaş olabileceğine inandıklarını belirttiler. Kampanya kapsamında her türlü hikaye, roman, ansiklopedi, soru bankası vb. kitapların kabul edildiğini belirten yetkililer, kitap bağışında bulunmak isteyen vatandaşların 0222 220 76 88-0222 220 76 99’u aramalarının yeterli olduğunu ifade ettiler. 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner124

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30