banner123

Mahsur kalan vatandaşlar kurtarıldı

Kent merkezinde sorumluluk alanında bulunan cadde ve bulvarlarda karla mücadele çalışmalarına aralıksız devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kırsalda sorumluluk alanında bulunan 12 ilçede de 24 saat prensibiyle çalışmalar gerçekleştiriyor. Son olarak Porsuk Barajı’nda görev yapan ve kar nedeniyle bölgede mahsur kalan güvenlik personeli, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin anında müdahalesi ve yolu ulaşıma açmasıyla kurtarıldı. 

Mahsur kalan vatandaşlar kurtarıldı
banner115

Kar yağışının etkili olduğu Eskişehir’de sürekli teyakkuz halinde olan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sorumluluk alanında bulunan yollarda kar ve buzla mücadele çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca ekipler gelen ihbar ve yardım taleplerini de ivedilikle değerlendirerek, vatandaşlara yardım eli uzatıyor. Son olarak Akkaya-Kargın Mahalleri arasındaki Porsuk Barajına giden 1 kilometrelik yolun kapanması sebebiyle ulaşım konusunda büyük sorunlar yaşayan güvenlik personeli, ekiplerin yolu açmasıyla kent merkezine ulaşım sağlayabildi. 

Baraj ile mahalle yolunun kapanması sebebiyle kış mevsiminde bu gibi sorunlar yaşadıklarını ifade eden güvenlik personeli, Büyükşehir Belediyesi’nin yardım talebine kısa sürede dönüş yaptığını ve tali yolda gerçekleştirdiği çalışmalar ile baraj yolu ile mahalle yolu arasındaki alanı ulaşıma açtığını belirtti. 

Vatandaşlardan gelen taleplerin kısa sürede değerlendirildiğini ve ekiplerin kısa sürede şikayet ve talep gelen bölgelere yönlendirildiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise kar ve buzla mücadelenin yaklaşık 4 bin kilometrelik yol ağında 24 saat prensibiyle vardiyalar halinde devam ettiğini belirtti. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner124

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30