Mavi Bayraklı işletme sayısı 35'e yükseldi

Tepebaşı Belediyesi Mavi Bayrak uygulamasına katılmaya hak kazanan 5 yeni işletmeye Başkan Ataç tarafından Mavi Bayrakları takdim edildi. Uygulamaya dahil olan işletme sayısı 35’e ulaştı.

Mavi Bayraklı işletme sayısı 35'e yükseldi
banner127

 Tepebaşı Belediyesi, benimsediği Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarından üçüncüsü olan; “Sağlık ve Kaliteli Yaşam” amacı doğrultusunda yürütülen Tepebaşı Mavi Bayrak Uygulaması kapsamında faaliyetlerini sürdürüyor.

 Mavi Bayrak Uygulaması ile kalite ve hijyen konusunda kent halkına sağlıklı bir ortam sunulması hedefleniyor. Farklı uzmanlık alanları olan sivil toplum kuruluşlarıyla 2000 yılından bu yana uygulanan Tepebaşı Mavi Bayraklı İşletmeler uygulamasına müracaat eden 5 işletme daha Mavi Bayrak almaya hak kazandı.

 İşletmeleri ziyaret eden Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç işletmecileri tebrik ederek Mavi Bayraklarını teslim etti. Mavi Bayraklı İşletme sayısı bölge genelinde 35’e ulaşmış oldu.

Düzenli kontrol çalışması yapılıyor

 Mavi Bayrak uygulaması kapsamında işletmeler; hijyen, kalite yönetimi, çevreci kriterlere uyum çerçevesinde tüketici haklarına saygı duyarak müşteri odaklı hizmet gerçekleştiriyor. Tepebaşı Bölgesinde yaşayan vatandaşlara sağlıklı ve hijyenik koşullarda hizmet sunan Tepebaşı Mavi Bayraklı işletmeler, her yıl Tepebaşı Belediyesi önderliğinde Eskişehir Lokantacılar Odası, Eskişehir Ticaret Odası ile Eskişehir Berberler ve Kuaförler Odası temsilcilerinden oluşan denetim heyeti tarafından düzenli olarak kontrol ediliyor.

 Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, Mavi Bayrak başvurularının Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne, 0 (222) 211 40 00 / 3085-3324 numaralı telefondan yapılabildiğini iletti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30