Metin Güler; "Eskişehir’deki depremzedelerin ihtiyaçlarına destek oluyoruz"

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Şubat ayı olağan meclis toplantısı gerçekleşti. Eskişehir'e gelen depremzedelere yönelik destek ve yardım konuları toplantı gündemini oluşturdu.

Metin Güler; "Eskişehir’deki depremzedelerin ihtiyaçlarına destek oluyoruz"

Şubat ayı olağan meclis toplantısında konuşan ETO Başkanı Metin Güler, odanın deprem yardımları hakkında bilgi vererek yardımların devam edeceğini söyledi.

Eskişehir Ticaret Odası’nın Şubat ayı meclis olağan toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara’nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda gündem maddeleri karara bağlandı. Fırıncı üyelerin talepleri doğrultusunda mecliste alınan kararla 270 gram pidenin fiyatı 9 lira olarak belirlendi. Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler, deprem bölgesini TOBB heyetiyle birlikte ziyaret ettiğini belirterek, bölgede yaşanan facianın boyutunun çok büyük olduğunu söyledi. ETO olarak depremin ilk anından itibaren yardım için çalışmalara başladıklarını ve yönetim kurulunun olağanüstü toplanarak deprem bölgesine yardım çalışmalarını koordine ettiğini ifade etti. ETO’nun deprem bölgesine 2 bin battaniye, 750 çadır zemin malzemesi, konteyner ev, medikal malzeme, soba, elektrikli ısıtıcı, kıyafet, su ve gıda ürünü olmak üzere 15 tır yardım ve ihtiyaç malzemesi gönderdiğini belirten Güler, buna ilave olarak Borusan ve Kipaş Holding işbirliğinde 2 tır yardım ulaştırıldığını kaydetti.

Eskişehir’deki depremzedelerin ihtiyaçlarına destek oluyoruz

Deprem bölgesine yardım ulaştırmak için yoğun çaba harcandığını belirten Güler, yardım çalışmalarına destek olan yönetim kurulu üyelerine, meclis üyelerine, gönüllülere ve ETO üyelerine teşekkür etti. Eskişehir’e gelen depremzedeler için de odanın tüm imkanlarını seferber ettiklerini belirten Güler, Eskişehir Trafik Polis Eğitim Merkezi’ndeki depremzede vatandaşların üç öğün yemek ihtiyacının ETO tarafından karşılandığını söyledi. Eskişehir’deki depremzede vatandaşlar için hijyen paketi yardım kampanyası başlattıklarını kaydeden Güler, ayrıca Ramazan ayı dolayısıyla da gıda yardım kolisi için de çalışmalara başladıklarını söyledi. Gıda yardımı için yönetim kurulu olarak 380 bin TL para topladıklarını belirten Güler, ETO’nun tüm organ üyelerinden ve iş insanlarından bu kampanyaya destek beklediklerini ve bu sayede daha çok kişiye yardım ulaştırmak istediklerini, depremin ekonomik, psikolojik ve sosyolojik etkilerinin de çok önemli olduğunu ancak şu an önceliğin yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara destek vermek olması gerektiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27