Muhteşem Çocuklar Çocuk Hakları Günü için sahneye çıktı

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Lüleburgaz’da verdiği konserde büyük beğeni topladı.

Muhteşem Çocuklar Çocuk Hakları Günü için sahneye çıktı
banner127

 Orkestra, Lüleburgaz Belediyesi tarafından Çocuk Hakları Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında muhteşem bir konser verdi. Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi (LYSA) Cahit Irgat Salonu’nda düzenlenen konsere Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra Lüleburgaz Belediyesi Başkan Vekili Ayfer Küçükhan, Başkan Yardımcısı Kemal Pektaş ve çok sayıda sanatsever katıldı.

 Orkestra şefliğini Simay Pala’nın üstlendiği konserde yer alan 45 çocuk, Georgy Sviridov’un Troika, Romance, Military March, Johann Strauss’un Radetzky March, Goran Bregovic’in Underground Tango, Jacques Offenbach’ın Can-Can ve Duke Ekkington’un Caravan adlı eserlerini seslendirdi.

“Bizim bir tane liderimiz var, o da Mustafa Kemal Atatürk”

 Konser sonunda konuşan Başkan Ataç, “Bu orkestra 2015 yılında kuruldu. 40 keman, 40 çocuk ile yola çıktık. Çocuklarımız hiçbir yetenek sınavına tabi olmuyorlar. Her gelen öğrenci kardeşimizi kabul ediyoruz. Bugün delikanlı oldular. İnanın her dinleyişte ayrı bir keyif alıyorum. Bizler yetiştik, okuduk ve ülkemize karşı görevlerimiz var. Ben diş hekimi oldum, uzun yıllar hekimlik yaptım. 20 yıldır da belediye başkanlığı yapıyorum. Bizim cumhuriyete borçlarımız var. Biz bu orkestra ile cumhuriyete borçlarımızı ödedik. Kadın hakları diyoruz, işte Simay Pala orkestranın kadın şefi. Bu tip çalışmaların yaygın olarak yapılmalı ki cumhuriyetimizi elden kaçırmamız gerekiyor. Bu çok önemli. 100. Yılımız da kutlu olsun. Bizim bir tane önderimiz, bir tane liderimiz, bir tane başkomutanımız var. O da Mustafa Kemal Atatürk” ifadelerini kullandı.

 Konuşmaların sonunda orkestra ve konsere katılan tüm çocuklar Lüleburgaz Belediyesi’nin çocuklar için yazdırdığı şarkıda dans etti. Orkestra ise tüm salon tarafından ayakta alkışlandı.

Konser öncesi gezi

 Lüleburgaz Belediyesi’nin daveti üzerine ile giden orkestra, konser öncesinde şehri gezme fırsatı buldu. Gezi sonrasında Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, orkestrayı ziyaret ederek konser öncesi başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30