Odunpazarı'ndan örnek proje

Dünya Bankası tarafından finanse edilecek “Odunpazarı Engelsiz Yaşam ve Otizm Merkezi Projesi” için Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu'nda bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

Odunpazarı'ndan örnek proje

Özel gereksinimli bireyler ile ilgili çalışmalarını ‘Engelsiz Kültür ve Sanat Merkezi’nde yürüten Odunpazarı Belediyesi, engelli ve otizmli bireylere yönelik yeni proje için kolları sıvadı. Odunpazarı Belediyesi Çankaya Mahallesi’ne Odunpazarı Engelsiz Yaşam ve Otizm Merkezi yapıyor. Şahin Tepesi Mevkiinde yer alacak Odunpazarı Engelsiz Yaşam ve Otizm Merkezi Projesi, İlbank’tan onay aldı. Dünya Bankası’nın finanse edeceği proje için, Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonunda halkın katılım toplantısı yapıldı. Toplantıya; Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra Odunpazarı Belediyesi başkan yardımcıları, demokratik kitle örgütlerinin başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Çankaya Mahalle Muhtarı Cemil Öztürk, Karapınar Mahalle Muhtarı Mustafa Gazi Uzun, Alanönü Mahalle Muhtarı Musa Yeler, Osmangazi Mahalle Muhtarı Muzaffer Çimen, İlbank tarafından danışmanlık hizmeti vermesi için görevlendirilen 2U1K Mühendislik ve Danışmanlık A.Ş yetkilileri ile aileler katıldı.  

KATILIMCILARA PROJE İLE İLGİLİ BİLGİ VERİLDİ

2U1K Mühendislik ve Danışmanlık A.Ş yetkilileri proje ile ilgili katılımcılara bir sunum yaptı. Projenin Eskişehir’de ikamet eden engelli bireylere hizmet vermek üzere hayata geçireceğini söyledi. Projenin engelli bireylerin ve ailelerinin rehabilitasyon süreci için tasarlandığını dile getiren yetkililer, projenin atölyeler, sağlık destek hizmetleri, kişisel bakım ve psiko-sosyal destek hizmetlerinin yanı sıra yatılı ve gündüz bakım hizmetleri de sunacağını kaydetti. Sunumum ardından 2U1K Mühendislik ve Danışmanlık A.Ş yetkilileri ile Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Birgül Alpat, katılımcılarının sorularını cevapladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27