Öğrencilere özel 100'üncü yıl menüsü

Anadolu Üniversitesi, Cumhuriyetin 100’üncü yılı münasebetiyle öğrencilere en çok tercih edilen öğle yemeğini ücretsiz verdi.

Öğrencilere özel 100'üncü yıl menüsü

 Yemek saatine dakikalar kala Yunus Emre Kampüsü’ndeki yemekhanede uzun kuyruklar oluştu. Öğrencilerin en çok tercih ettiği ve özel olarak hazırlanan menüde; harem çorbası, püreli soyalı pirinç, kapya biber turşusu bulunurken tatlı olarak da keşkül yer aldı. 

Rektör Erdal: “Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun”

 Etkinlik ile ilgili görüşenlerini dile getiren Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, “Ülkemiz Türkiye Yüzyılı vizyonuyla birçok alanda düzenlediği etkinliklerle Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutluyor. Biz de bugün öğle yemeğinde öğrencilerimizle bir araya geldik. Cumhuriyetimizin 100. Yılını öğrencilerimiz, personelimizle birlikte coşkuyla karşılıyoruz. İstiklal’den İstikbal’e sözleriyle içselleştirdiğimiz amaç ve çalışma prensiplerimiz kapsamında bilimsel organizasyonlarla iş birliklerimizi geliştirecek ve eğitim başta olmak üzere birçok alanda ülkemiz yükseköğretimine katkı sağlayacak yeni projeler ortaya koyacağız. Üreten, düşünen ve geliştiren pırıl pırıl gençlerimizi yetiştirmeye devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun!”

“Emeği geçen herkese teşekkür ederim”

 Sıla isimli Eczacılık Bölümü öğrencisi menüyle ilgili, “Etkinlik için çok mutluyum. Bugün çokça tercih edilen bir menü bize sunulmuş. Yoğunluktan da anlaşılacağı üzere bayağı bir talep var. Yine de çok fazla sıra beklemedim. Sıramız hızlı ilerliyor, emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 İktisat bölümü 3. sınıf öğrencisi Murat Can Çınar, “Menümüzde en çok tercih edilen yemekler var. Çok güzel oldu, yemek sırasında çok fazla kalabalık var. Üniversitemiz bizlere bu imkânı ücretsiz bir şekilde sağlıyor. Normalde bu kadar kalabalık olmuyor, bugün cumhuriyetin 100’üncü yılı sebebiyle verilen yemek nedeniyle daha da kalabalık. Közlenmiş kapya biber, keşkül, çorba ve tavuk yemeği var” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30