Öğrendiklerini pratiğe döktüler

Tepebaşı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen İklim İzcileri Yaz Okulu’na katılan minik izciler, yaz dönemi boyunca öğrendikleri teorik bilgileri pratiğe döktü.  

Öğrendiklerini pratiğe döktüler

Tepebaşı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Tepebaşı İklim Sözcüleri Programı kapsamında, çocuklara doğa-çevre ve iklim değişikliği bilinci aşılamak amacıyla başlatılan ‘İklim İzcileri’ programı sürüyor.

Çocuklarda özgüven, sorumluluk duygusu, liderlik, takım çalışması gibi becerilerin geliştirilmesinin hedeflendiği programda, izcilik eğitimi de verildi. Yaz ayı boyunca Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda düzenlenen eğitimler dolu dolu geçti. Yaz Okuluna katılan 75 öğrenciye izcilik nedir, izciliğin yan amaçları nelerdir ve bir izci ne yapar gibi bilgiler verildi. Ayrıca izci selamlama, tekmil verme ve oba oluşumları gösterildi. Geri kalan vakitte eğlenceli izci oyunları ve şarkıları tekrarlandı. İzci andı, şarkısı ve hitap biçimleri öğretildi.

Yaz Okulunu tamamlayan minik izciler, öğrendikleri tüm teorik bilgileri Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda düzenlenen kamp ile pratiğe döktü. Minik izciler, tüm gün kampta izcilik faaliyetleri, rekreasyon ekibiyle rekreatif oyunlar, parkur ve sportif faaliyetleri gerçekleştirirken, alanda yer alan stantlarda atölye çalışmaları, çocuk zumba yaptı. Minik izciler akşam saatlerinde de iklim değişikliğini anlatan açık hava sinema gösteriminin ardından kamp ateş yakarak şarkılar söyleyip masallar anlattı.

Etkinlik hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 211 40 00 / 3351 - 3353 numaralı telefonlardan İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü yetkililerine ulaşabiliyor.

Kampta ayrıca, boyama ve 100.yıl Atatürk etkinliği ve Şeker Tasarlayalım Atölyesi, Eksi 25 Derneği, Cam Cadısı, İlmek Eğitim ve Oyunla Matematik, Sakin Okul Derneği ve Geri Dönüşüm Atölyesi, Sakin Okul Derneği ve Arıvaryum ile Sultan Soda stant açarak atölye çalışmaları gerçekleştirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30