Orkestra deyip geçmeyin!

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası’nda yer alan çocuklar, orkestraya katıldıktan sonra sosyal yaşantılarından akademik derslerine kadar birçok alanda hayatlarının değiştiğini anlattı.

Orkestra deyip geçmeyin!

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın “Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve sanata yönlendirmek adına hayata geçirdiğimiz bir proje” dediği Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası meyvelerini veriyor. Büyük bir sosyal sorumluluk projesi olan, kurulduğu günden bu yana yurtiçi ve yurtdışında birçok başarıya imza atan Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, sahnelediği başarılı performansların yanı sıra bünyesinde barındırdığı çocukların hayatlarına kattığı olumluluklarla da öne çıkıyor. Kimisi kurulduğu günden bu yana kimisi ise birkaç yıl önce orkestra bünyesine katılan çocuklar da, orkestraya katıldıktan sonra hayatlarının değiştiğine dikkat çekerek, hem sosyalleşme hem de akademik derslerdeki başarılarının arttığını anlattılar.

Orkestra sayesinde güzel sanatlar lisesini kazandılar

2014 yılından bu yana orkestrada keman çalan Gülce Göksel ve Serhan Gencer, İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası sayesinde güzel sanatlar lisesini kazandıklarını belirterek, gerek sosyal gerekse akademik dersleri anlamında daha başarılı olduklarını kaydettiler.

 “Buraya başlamadan önce çok çekingen biriydim”

2015 yılından beri vurmalı çalgılarda yer alan Aslıhan Sırma da, orkestrayla tanıştıktan sonra hayatında yaşadığı değişimleri şöyle aktardı:

“Buraya başlamadan önce normal hayatımda çok çekingen biriydim. Buraya başladıktan sonra özgüvenim arttı ve sosyal yaşama adapte oldum, çekingenliğimi de yendim. Bu sayede yeni arkadaşlar edindim, arkadaş çevrem genişledi ve arkadaşlarımla çok güzel bağlar kurdum. Çocuk Senfoni Orkestrasının bana bu yönlerde çok faydası oldu. Hem eğlenmek hem müzik alanında ilerleyebilmek hem de sosyalleşmek için burası çok önemli bir yer. Burayı herkese tavsiye ediyorum.”

“Buraya geldikten sonra özgüvenim arttı”

Orkestrada 2016 yılından beri korno çalan Ece Karataş ise, müzik öğretmeninin tavsiyesi üzerine buraya geldiğini ifade ederek, “Buraya müzik öğretimin önerisiyle geldim. Buraya geldikten sonra özgüvenim arttı. Benim buraya gelmeden önce ders çalışma gibi bir alışkanlığım yoktu. Buraya başladıktan sonra derslerime daha düzenli çalışmaya başladım. Bunun gibi bana birçok katkısı oldu” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30