OTEL DENETİMLERİ BAŞLADI

Tepebaşı Belediyesi’nin hayata geçirdiği “Küreseliz Sürdürülebilir İşletmeler Projesi”nin turizm sektörü ve otellerden oluşan ilk etabında, katılımcı otellerin denetimlerine başlandı.

OTEL DENETİMLERİ BAŞLADI

Tepebaşı Belediyesi’nin küresel amaçlar çerçevesinde başlattığı Küreseliz Sürdürülebilir İşletmeler Projesi devam ediyor.

İşletmelerin faaliyetlerinde çevresel, sosyal, kültürel, ekonomik, insan hakları, sağlık, güvenlik gibi konuları ele alarak daha sürdürülebilir olmalarını amaçlayan proje kapsamında ilk olarak oteller ele alındı. Projeye dahil olan otellerin sürdürülebilirlik yolculuklarında, politikalarını ve yönetim planlarını iş stratejilerine, işletme süreçlerine ve kalite standartlarına entegre etmesi bekleniyor.

Otellerden çevre yönetimi, satın alma - pazarlama, yönetim - kurumsal kapasite, sosyal sorumluluk olmak üzere 4 başlıkta geliştirilen kriterlere uyum sağlanması amaçlanıyor. İşletme faaliyetlerini sürdürülebilir kalkınma amaçları doğrultusunda yürütmek isteyen oteller, Küreseliz Sürdürülebilir İşletmeler Sertifikasına sahip olmak için çalışmalar gerçekleştiriyor.

Denetimler başladı

Projede katılımcı oteller için denetleme aşamasına geçildi. İlk olarak 4 otelde yapılan denetimlerde kriterlere uyum sağlama sürecine giren otellerin denetimlerini yapmak üzere bir Değerleme Kurulu oluşturuldu. Turizm odaklı STK’lar, Eskişehir Ticaret Odası, üniversitelerin ilgili bölümleri ve Tepebaşı Belediyesi’nden uzmanların yer aldığı Kurul, otellerin sürdürülebilirlik faaliyetlerine uyumlarını denetliyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2022, 21:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27