banner130

Özel EOSB Meslek Lisesi'nden Romanya'ya ihracat

Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Listesi tarafından üretilen beştemse tablaları Romanya’da düzenlenen 8. Kültürlerarası Kara Ulus Kurultayı'nda kullanıldı.

Özel EOSB Meslek Lisesi'nden Romanya'ya ihracat
banner127

 Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk ihracatını Romanya’ya gerçekleştirdi. Okul bünyesinde imal edilen plastik beştemse tablaları, Dünya 9 Kumalak Federasyonu Genel Sekreteri Maxsat Şhotayev'in öncülüğü ile Romanya’da düzenlenen 8. Kültürlerarası Kara Ulus Kurultayı'nda kullanıldı. Okul tarafından üretilen tablaların bir örneği ise program düzenleyicisi Tatar Demokratik Derneği Başkanı Naim Belgin'e hediye edildi.

 Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Romanya’da düzenlenen 8. Kültürlerarası Kara Ulus Kurultayı'nda, Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından üretilen beştemse tablalarının kullanılmasının kendilerini gururlandırdığını belirtti. Küpeli, okul olarak böylece ilk ihracatlarını da gerçekleştirdiklerini aktararak üretmeye, Eskişehir ve ülke sanayisine katkı sağlamaya devam edeceklerini  iletti.

 Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Okul Kurucu Temsilcisi Metin Saraç, okulun kısa sürede elde ettiği başarılarla Türkiye’ye rol model olduğunu söyledi. Öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Başkan Vekili Saraç, önümüzdeki günlerde ürün çeşidini genişleterek üretimin ve satışların artırılması için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti. 

 Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Bülent Seğmen ise okul olarak ilk ihracatlarını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, "Köçürme oyun grubu içinde yer alan bu oyun tablası ve boncuklarının yurt dışına satışını yaparak, okulumuzun ilk ihracatını gerçekleştirmenin sevinci, gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30