Pakistanlı öğrenciden deprem yardımı

Anadolu Üniversitesi, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremin ardından tüm imkanlarını seferber ederek çalışmalarını sürdürüyor. Üniversitenin uluslararası öğrencilerinin de katkıda bulunduğu yardımlara bir yenisi de Sosyal Bilimler Enstitüsü öğrencisi Pakistanlı Waheed Qureshi ve arkadaşlarından geldi. Pakistanlı öğrenci ve arkadaşları, topladığı nakdî yardımı AFAD’a bağışladı.

Pakistanlı öğrenciden deprem yardımı

Anadolu Üniversitesinin ilk gününden itibaren deprem bölgesine aktif bir şekilde sürekli yardım çalışmasında bulunduğunu belirten Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, bu sürece uluslararası öğrencilerinin de büyük duyarlılık gösterdiğini belirtti. Bu kapsamda doktora öğrencisi Waheed Qureshi ile bir araya gelen Prof. Dr. Erdal, kendisi ile sohbet ederek Qureshi’ye teşekkür sertifikası takdim etti. Pakistan ve Türkiye’nin kötü zamanlarında birbirlerinin yanında olmuş kardeş ülkeler olduğunu ifade eden Rektör Erdal, “Pakistanlı Waheed Qureshi ve arkadaşlarına bu desteklerinden dolayı şükranlarımı iletiyorum.” dedi.

Waheed Qureshi: Türkiye’nin desteklerini asla unutmadık

Danışmanlığını Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fuat Güllüpınar’ın yaptığı Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Anabilim Dalı öğrencisi Waheed Qureshi, yaşanan deprem felaketi sonucunda tüm Pakistan halkının hüzünlü olduğuna dikkat çekti. Qureshi sözlerinin devamında şunları söyledi:

“Pakistan ve Türkiye iki kalp taşıyan bir can misalidir ve birbirinin yaralarını kendi yaralarıymış gibi kabul eder. Türkiye Cumhuriyeti her zaman Pakistan halkının yanında olmuştur. 2005 yılında Pakistan’da gerçekleşen 7.6 büyüklüğünde deprem 70 bin insanın canına mal oldu. Kardeş ülke Türkiye her zamanki gibi yardımımıza hemen koştu. Biz bu desteği asla unutmadık. Pakistanlı arkadaşlarımız ile birlikte depremzede kardeşlerimize sevgi ve samimi duygularımızın bir simgesi olarak 15.170,80 TL’lik destek topladık. Bu bağış, bizim duygularımızı ve ortak acıyı paylaştığımızı gösteren bir simgedir.”

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2023, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27