Sağlık çalışanları için geçici otopark kuruldu

Kent merkezinde yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kurum ve kuruluşlardan gelen talepleri de imkanlar ölçüsünde değerlendirmeye çalışıyor. Bu kapsamda Eski Hava Hastanesi karşısındaki alanı sağlık çalışanlarının kullanabileceği geçici otopark alanına çeviren Büyükşehir Belediyesi, Karacaşehir’de de askeri personelin kullanabileceği bir alanı aynı malzeme ile yine geçici otoparka çevirdi. 

Sağlık çalışanları için geçici otopark kuruldu

Yol yapım çalışmaları sırasında asfalt kazıma makinesinden çıkan ve Hafriyat İnşaat ve Asfalt Atıkları Geri Kazanım Tesisi’nde hafriyat atıklarından geri kazanılan malzemeleri kullanan Büyükşehir Belediyesi, bu malzemelerle kurum ve kuruluşlardan gelen talepleri değerlendirmeye çalışıyor. Bu kapsamda Karacaşehir’de bulunan askeri alanda personelin kullanımı için bu malzeme ile geçici otopark alanı oluşturan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan ve kısa süre önce yıkılan Sağlık Ocağı alanını da yapılaşma öncesi sağlık personelinin kullanımı için dolgu malzemesi kullanarak geçici otopark kullanımına uygun hale getirdi. 

Eskişehir Hafif Raylı Sistem İşletmesi’nin depolama sahasını büyütmesiyle birlikte oluşan alanda da çalışmalar gerçekleştiren Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, depolama alanı yan yolunda ve 75. Yıl Mahallesi tramvay yan yolunda malzemeyi kullanarak belirtilen alanları kullanılabilir hale getirdi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27