Sakaryabaşı'nda dalış yaptı

Dünya rekortmeni Birgül Erken Sakaryabaşı'nda nefes tuttu. Serbest dalış dünya rekortmeni Milli sporcu Birgül Erken, 2019'iu son dalışını Eskişehir'in doğa harikası Sakaryabaşı'nda gerçekleştirdi. Milli rekortmen Erken ve ekibi, Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık'ın davet ve desteğiyle gerçekleşen dalışında Sakaryabaşı nehrinin büyüleyici sualtı harikalarını görüntüledi.

Sakaryabaşı'nda dalış yaptı

Dünya rekortmeni Birgül Erken bu özel dalışı 2019'un en soğuk gününde gerçekleştirdi. Kar yağışlı bir hafta sonunda bölgeye gelen serbest dalış dünya rekortmeni Birgül Erken ve ekibi, Eskişehir'in saklı cenneti Sakaryabaşı lokasyonunda yılın son dalışını başarı ile gerçekleştirirken farklı bir heyecan yaşadı.

Serbest Dalış branşında bir çok rekor kıran  Milli sporcu Birgül Erken, ödüllü fotoğrafçı Erkan Balk ve  Çifteler belediyesi spor dalış kulübü sorumlusu Derya Türk ile birlikte Sakarya Nehri'nin doğduğu benzersiz sualtı güzellikleri arasında suya daldı.

Aynı zamanda sualtı fotoğrafçılığı yapan Rekortmen Milli sporcu Birgül Erken:"Bozkırın ortasında  mucize gibi bir doğa ile karşılaştım. Dünyanın bir çok dalış noktasında dalış yaptım, ama burası hiç bir yer ile kıyaslanamayacak kadar güzel bir yer." dedi. Milli sporcu Erken yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

"Benim için en kıymetli olan milli formayı giyerek ülkemi temsil edebilmenin gururu ve şerefini göğsümde taşımak. Yeni yılda önce milli forma aşkı, sonra özel rekorlar için çalışmalarıma devam edeceğim. Müthiş bir ekiple harika bir sezona başlıyoruz. 2020'de bir çok sürprizi sizlerle paylaşacağım. Bunun için heyecan doluyum. Sezon uzun ve güçlü başlayacak. Pozitif enerjiler biriktirmek gerek." dedi. 

2020'DE YENİ REKORLAR
Milli sporcu Birgül Erken 2020'de yeni rekorlara hazırlandığını belirtti. Son 10 yıldır Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu'nun düzenlediği tüm havuz ve deniz yarışmalarında ülkesi adına yarışan Birgül Erken, milli sporcu olarak ay yıldızlı Türk Bayrağını en yüksek noktalara taşımayı ve başarılarını dünya arenasında sürdürme kararlılığını devam ettirdiğinin altını çizdi. 

ESKİŞEHİR'DE MORAL DEPOLADI
2019'un son günlerinde, sualtının muhteşem doğası Sakaryabaşı'nda özel bir dalış gerçekleştiren milli sporcu yeni sezon için moral depoladı. Erken "Ekibimizle birlikte bizi farklı boyutlara taşıyacak bir bilinmeze doğru dalarak yol aldık. Bu gizemli doğayı adeta hücrelerimizden geçen bir heyecan içinde keşfettik. Berrak doğal bir havuz gibi olan Sakaryabaşı'nda cam gibi berrak tatlı ve sıcak suyun içindeki canlılar adeta akvaryumda gibi bir görsel şölen yaratıyor. Burası bir doğal cennet, bazı noktalarda yaptığımız çekimler benzersiz bir film sahnesi gibi büyüleyici idi." dedi. Milli sporcu Erken, ayrıca yöre sakinleri tarafından bu bölge hakkında anlatılan söylencelerin gizemli doğaya apayrı, büyülü bir heyecan  kattığını belirtti. 

Sakarya nehri Kızılırmak ve Fırat'tan sonra Türkiye'nin üçüncü büyük nehri.  820 km uzunluğundaki akarsu Eskişehir Çifteler Bölgesindeki Sakaryabaşı'ndan doğuyor.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2020, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30