Sarıcakaya'da Kadın Sağlığı Eğitim Semineri

2013 yılında başlatılan ve gruplar halinde kadınlara yönelik düzenlenen kadın sağlığı eğitim seminerleri, kent merkezi dışında ilçelerde de devam ediyor. Eğitimler kapsamında Sarıcakaya’da düzenlenen “Kadın Sağlığı Eğitim Semineri” ilçe sakinlerinden büyük ilgi gördü.

Sarıcakaya'da Kadın Sağlığı Eğitim Semineri

 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) tarafından kadınlara yönelik koruyucu sağlık davranışlarının geliştirilmesi amacıyla kırsal ilçelerde verilen eğitimler Sarıcakaya ilçesi ile devam etti.

 2008 yılından bugüne yaklaşık 33 binden fazla kadına danışmanlık ve eğitim hizmeti veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü aracılığıyla ilçelerde çalışmalarını yoğunlaştırdı.

 Sarıcakaya ESMEK Eğitim Merkezinde düzenlenen eğitim seminerinde temizlik ve beslenme, güvenli annelik, bedenimizi tanıyalım, kadın sağlığı sorunları, üreme sağlığı gibi konular anlatılarak kadını ve aileyi korumaya yönelik bilincin oluşturulması amaçlandı. Gerçekleşen eğitimde Sarıcakaya’lı kadınlara, kadın sağlığı alanında hayatlarının farklı dönemlerinde karşı karşıya kaldıkları bazı riskli durumlar için almaları gereken önlemler anlatıldı ve tavsiyelerde bulunuldu. Sosyal Hizmetler Dairesinin uzman eğitmenleri, eğitimlere katılan kadınların öğrendikleri bilgileri hayatlarında uygulamaya koymaları ve seminere katılamayan kadınlara da anlatmaları konusunda öneride bulundular. Katılımcıların merak ettikleri sorulara yanıt bulduğu eğitimler diğer ilçelerle devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30