Şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tepebaşı İlçe Başkanı Uğur Yüceses, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz
banner14

18 Mart Büyük Türk milletinin bekası, huzur ve esenliği için şehadet mertebesine erişmiş tüm vatan evlatlarının saygı, şükran ve rahmet ile anıldığı bugün, aynı zamanda şehadetle kazanılmış Çanakkale Zaferinin de kutlandığı gündür.

Yüksek vatan sevgisi, millet aşkı ve bağımsızlık heyecanının zirveye ulaşarak şehitlikle taçlandırıldığı bu savaşlar ile büyük Türk Milleti, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı için neleri göze alabileceğini tüm dünyaya gösterilmiştir.Çanakkale Savaşları, sıradan bir askeri müdahale ve mücadele değil, artık Anadolu’ya da yönelmiş olan tehdidin sabır sınırlarını zorladığı yıllarda, büyük Türk milletinin gösterdiği yüksek fedakarlığın ve kahramanlığın abidesi olmuştur. Çanakkale Savaşları, uzantıları 20. yüzyılı aşarak geleceği de etkileyen küresel dengelerin çarpıştığı yeni bir dönemin habercisidir. Türk milleti bu savaşla, gelişen süreci derinden etkilemiş, kendisine biçilen geleceği reddederek güç dengelerinin arasında onurlu yerini kısa sürede almayı bilmiştir. Bu savaşlar ile aziz milletimiz, birkaç yıl sonra kurulacak olan yeni Türk Devletinin egemenlik sınırları hakkında tüm dünyaya bir ihtarda bulunmuş, üç kıtaya yayılmış imparatorluk topraklarından verebileceği son taviz sınırlarını açıkça ilan etmiştir. Bu duruş ve kararlılık bugün de tarihi hafızası silinmiş olanlara açık bir uyarı olmalıdır. Bu milli kararlılık ve milli duruş, büyük Türk milletinin Türkiye Cumhuriyeti ile yeniden doğuşu ile sonuçlanacak olan Kurtuluş Savaşının da kesin bir işareti olmuştur.”

Gururla kutladığımız '18 Mart' tarihi,yüz binlerce şehit vererek elde ettiğimiz Çanakkale zaferinin hem sembolü,hem de, tarih sahnesinden silinmek istenen bir milletin canından aziz bildiği vatan topraklarını, bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen nasıl savunacağını gösteren manifestosudur.

Dünya tarihine geçmiş öyle olaylar vardır ki,bunlar sadece bir milletin değil,tüm tarihin yönünü,medeniyetlerin akışını değiştirir.1071 Malazgirt Meydan Muharebesi,1453 İstanbul'un Fethi gibi 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi de,sadece milletimizin tarihine değil dünya tarihine yön veren önemli olaylardan bir tanesidir.1915'de başlayıp Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşuna kadar uzanan, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleştirilen milli mücadelenin temelleri 'Çanakkale Geçilmez' sözü ile yazılan işte bu büyük destan ile atılmıştır. 

Bu zaferin temelinde büyük bir vatan aşkı ve inanç vardır. Ezelden beri hür yaşayan milletimizin hürriyet ve bağımsızlık aşkı vardır.

Bu Duygularla Çanakkale Deniz Zaferinin 106.ncü yıl dönümünü kutluyor,18 Mart Şehitler Günü'nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27