Şehitlikler 18 Mart öncesi çiçeklendirildi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108'inci yıl dönümü öncesi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da kent merkezi, tüm ilçeler ve bağlı mahallelerdeki şehit mezarlarını özenle temizleyip çiçeklendiriyor.

Şehitlikler 18 Mart öncesi çiçeklendirildi

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri,  Başkan Yılmaz Büyükerşen’in kendilerine verdiği anlamlı görev çerçevesinde kent merkezinde Vişnelik Hava Şehitliği, Kanlıpınar Şehitliği, Asri Mezarlık, Esentepe Mezarlığı, Odunpazarı Mezarlığı, Zincirlikuyu Mezarlığı başta olmak üzere 12 ilçe ve kırsal mahallelerde bulunan kahraman şehitlerimizin mezarlarının bakımını yaparak çiçeklendiriyor.

Yapılan çalışmaları büyük bir ilgiyle takip şehit yakınları, çocuklarının ve büyüklerinin kabirlerine gereken ilgiyi gösteren Başkan Büyükerşen ve personeline teşekkür ettiler.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, şehit kabirlerinin düzenlemesinin 18 Mart öncesi tamamlanmasıyla kutsal vatan toprakları için canlarını feda eden kahraman şehitlerimize karşı milletimizin vefasını gösterdikleri için mutlu olduklarını söylediler.  Şehit mezarları kırmızı beyaz menekşelerle özel güne hazırlanmaya devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30