Selanik'ten Ankara'ya giden bisikletli ekipten Büyükerşen ziyareti

Almanya Köln Türk Alman Dostluk Derneği üyeleri, Cumhuriyet'in 100. Yılı onuruna Yunanistan'ın Selanik kentinden Ankara'ya düzenledikleri bisiklet turu kapsamında Eskişehir’e ulaştı. Bisikletli grup üyeleri Ankara’ya geçmeden önce Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.  

Selanik'ten Ankara'ya giden bisikletli ekipten Büyükerşen ziyareti

 Türk Alman Dostluk Derneği (TADD) Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evden Anıtkabir’e kadar pedal çeviren dernek üyeleri, toplam 1200 kilometre yol kat edecekler.

 Anlamlı etkinlik kapsamında Selanik’ten yola çıkan 10 kişilik Türk ve Alman vatandaşı bisikletli grup Eskişehir’e ulaştı.

 TADD Derneği Başkanı Engin Sakal, Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Eyaleti Uyum Meclisleri Birliği Başkanı Tayfun Keltek, TÜEE Başkanı Spor ve Beden Eğitimi Öğretmeni Cuma Ulusan, Begischgladbach Eğitim ve Spor Dairesi Müdürü Dettlef Rockenberg, Emekli Öğretmen Metin Özsınmaz, Köln Gençlik Dairesi Danışmanı Nazan Ulusan, Emekli Mühendis Werner Schultz, Emekli Mühendis Eveline Schultz, Emekli Spor ve Beden Eğitimi Öğretmeni Kubilay Ercenk ile Polis Amiri Heike Sakal’dan oluşan grup, Eskişehir’de Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

 Anlamlı etkinlik ve nazik ziyaret için konuklarına teşekkür eden Başkan Büyükerşen, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Selanik’ten Ankara’ya uzanan bu anlamlı yolculuk nedeniyle sizleri yürekten kutluyorum.” dedi.

 Konuk heyette Başkan Büyükerşen’e nazik misafirperverliği dolayısıyla teşekkür ederken karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyaret, çektirilen fotoğrafla tamamlandı.

 Bisikletli grubun yaklaşık 1200 kilometrelik yolculuğu Anıtkabir’de tamamlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30