Senfoni Orkestrası İstanbul'da sahne alacak

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, İstanbul Kadıköy Belediyesinin düzenlediği Cumhuriyet’in 100. Yılı İstanbul’da Zülfü Livaneli Konseri etkinliğinde konuk orkestra olarak yer alacak.

Senfoni Orkestrası İstanbul'da sahne alacak

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı kutlamaları kapsamında İstanbul’da düzenlenen etkinliklerden biri olan ve Zülfü Livaneli’nin projelendirdiği konsere konuk orkestra olarak davet edilen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası 29 Ekim akşamı 21.00’da İstanbul seyircisi ile buluşacak. Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği 100. Yıl Cumhuriyet Konserinde İstanbullu sanatseverler Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nı dinleme şansını elde edecekler.

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde gerçekleşecek olan konserin orkestra yönetimini usta şef Rengim Gökmen üstleniyor. Besteci ve özgün müziğin duayeni Zülfü Livaneli’nin eserlerinin seslendirileceği gecede, ses sanatçıları, Soprano Görkem Ezgi Yıldırım ve Zeynep Halvaşi ile bas Teyfik Rodos solist olarak yer alacak. Konser, Caddebostan Etkinlik Alanı’nda sanatseverlerle buluşacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30