Senfoni Orkestrası'ndan etkileyici konser

Senfoni Orkestrası müzikseverlerle buluştu. Ünlü bale müziği bestecisi Tchaikovsky’nin ve ünlü besteci Dvorak’ın bestelerini çalan Senfoni Orkestrası dinleyicileri kendisine hayran bıraktı.        

Senfoni Orkestrası'ndan etkileyici konser

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, bu haftaki konserinde genç piyano sanatçısı Doğaç Bezdüz’ü sahnede ağırladı. Dünyaca ünlü, usta orkestra şefi Rengim Gökmen’in orkestrayı yönettiği konser, dinleyicilerin ilgisini topladı.

P.I. Tchaikovsky’nin Piyano Konçertosu’nu icra eden Bezdüz, piyanoda başarılı bir performans sergileyerek dinleyicinin beğenisini topladı. Bis olarak yine P.I. Tchaikovsky’nin October isimli parçasını seslendiren Bezdüz, bravo nidaları ve ıslıklarla sahneden uğurlandı.

Konserin devamında A. Dvorak’ın 7. Senfonisini ustalıkla icra eden Senfoni Orkestrası, müzikseverleri adeta büyüledi. Konser sonunda uzun uzun alkışlanan Senfoni Orkestrası, her Cuma yeni programla müzikseverle buluşmaya devam edecek.

Gelecek programda Senfoni Orkestrası konuk orkestra şefi Murat Göktaş ve Konuk solist trompet sanatçısı Julian Lupu’yu sahnede ağırlayacak. Birbirinden güzel eserlerin icra edileceği konser, 20 Ekim Cuma akşamı dinleyicilerin beğenisine sunulacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2023, 22:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30