Sevinç Mahallesi'ne yeni su kaynağı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) ekipleri, gerçekleştirdiği sondaj çalışması ile Sevinç Mahallesi’nde yaşanan içme ve kullanma suyu sorununu çözüme ulaştırıyor.

Sevinç Mahallesi'ne yeni su kaynağı
banner14

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ), yeni sondaj kuyusu su kaynağı ile Sevinç Mahallesi’nde yaşanan su sıkıntısının önüne geçiyor.

Özellikle yaz aylarında büyük su sıkıntısı çekilen Odunpazarı ilçesi Sevinç Mahallesi’nde ESKİ Genel Müdürlüğü sondaj kuyusu çalışması gerçekleştirdi. Verimli ve kaliteli suya ulaşan ESKİ ekipleri, sondaj sonrası yapılması gereken enerji ve dağıtım hattı çalışmalarına da ağırlık vererek kısa bir süre sonra suyun mahalleye ulaşmasını sağlamak için yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. 

Mahalle sakinleri olarak sondaj sonucunda sağlıklı suya ulaşılmasından büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Sevinç Mahallesi Muhtarı Tekin Işlı, başta Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen olmak üzere çalışmalarda emeği geçen ESKİ ekiplerine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2021, 18:37
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27