Su Kahramanları eğitimlerine kaldığı yerden devam ediyor

ESKİ Genel Müdürlüğü’nün 2022-2023 eğitim öğretim yılında başlatmış olduğu ve yoğun ilgi gören “Su Kahramanları” eğitimleri 2023-2024 eğitim öğretim yılında da devam ediyor.

Su Kahramanları eğitimlerine kaldığı yerden devam ediyor

 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ), Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi tarafından düzenlenen “Su Kahramanlarıeğitimleri, Şeker İlkokulu öğrencileri ile başladı.

 Öğrenciler, suyun önemi, su tasarrufu, su kaynaklarının korunması konularında aldıkları eğitim sonrasında, Kalabak su pet şişelerinin preform hallerini incelediler. İçme ve Kullanma Suyu Arıtma Tesislerine yapılan gezi ile kullandıkları suyun evlerine ulaşana kadar hangi aşamalardan geçtiğini gözlemleyerek, süreç hakkında bilgi sahibi oldular.

 İçme ve Kullanma Suyu Arıtma Tesislerinin ardından, Kalabak Su dolum tesislerini de gezen öğrenciler Eskişehir’in en değerli markası olan Kalabak suyunun dolum aşamalarını gözlemlediler.

 Eğitime katılan öğrencilere suyun evlerimizde, okullarımızda, iş yerlerimizde ve hayatın her alanında israf edilmeden bilinçli, tasarruflu bir şekilde kullanma alışkanlığının kazandırılması amacı ile görev çizelgeleri ve su kahramanları rozetleri hediye edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30