'Tek Kalemde Eskişehir' sergisi törenle açıldı

Tepebaşı Belediyesi’nin katkıları ile sanatçı Özlem Duman tarafından hazırlanan “Tek Kalemde Eskişehir” adlı pilot kalem resim sergisi, Atila Özer Karikatürlü Ev’de açıldı.

'Tek Kalemde Eskişehir' sergisi törenle açıldı

 Tepebaşı Belediyesi’nin katkıları ile sanatçı Özlem Duman’ın hazırladığı 9. kişisel çalışması olan “Tek Kalemde Eskişehir” adlı pilot kalem resim sergisi de Atila Özer Karikatürlü Ev’de beğeniye sunuldu. Serginin açılışına Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler ve sanatseverler katıldı.  Duman,  katılımcılara resimlerine ilişkin bilgiler aktardı. Başkan Ataç ve Güler de sergiyi gezerken, sanatçı Duman’ı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

“Atatürk’ü seven bir ilde yaşıyoruz”

  Sergiyi gezdikten sonra konuşan Başkan Ataç, “Eskişehir’de beklenmedik bir anda güzel bir şeyle karşılaşıyorsunuz. Bu kent öyle bir noktaya geldi ki artık tek parmakla gösterilecek bir kent oldu. Eskişehir’de yaşamak güzel, Eskişehir özgür bir kent. Eskişehir Cumhuriyet kenti, kadın dostu bir kent, cumhuriyet de kadın devrimidir. Ne mutlu bize Atatürk’ü seven bir ilde yaşıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet” ifadelerini kullandı.

 Metin Güler, “Yağlı boya çalışmalarından sonra Eskişehir’i pilot kalemle de resmedip bizlere sunduğu için teşekkür ederiz” dedi.

 Duman da Başkan Ataç ve Güler’e devrim otomobilinin pilot kalemle yapmış olduğu resmi hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30