Tepebaşı ile Bilecik kardeş şehir oldu

Tepebaşı Belediyesi, dostane ilişkiler içerisinde olduğu Bilecik Belediyesi ile imzalanan protokol neticesinde kardeş şehir oldu.

Tepebaşı ile Bilecik kardeş şehir oldu
banner127

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı ile bir araya gelerek kardeş şehir protokolünü imzaladı.  Tepebaşı Belediyesi Başkanlık makamında imzalanan kardeş şehir protokolü ile iki kent arasında karşılıklı iş birliği ve dayanışma sağlanacak.

“Yakın ilişkilerimiz ile belediyecilik anlayışımız devam edecek”

Protokol sonrası konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Uzun zamandır Bilecik ile Eskişehir’in kardeş şehir olması en büyük dileğimizdi. Çünkü Tepebaşı bölgesinde Eskişehir dışından en çok yaşayan insanlarımız Bilecikli. Çok güzel ilişkilerimiz var. Bugün bunu Melek Başkanımızla taçlandırdık. Zaten kardeş şehir gibiydik ama protokolümüz yoktu. Bugün bu protokol ile işin bir ciddiyeti oldu. Bundan sonra daha yakın ilişkilerle belediyecilik anlayışımız devam edecek. Melek Başkanımıza biz her zaman destek verdik. Onun gerçekten belediye başkanı olmasını da çok arzu etmiştik. Diliyoruz bundan sonra daha rahat hareket edecek ve Bilecik’e daha faydalı olacağını düşünüyorum ve inanıyorum. Bu çalışmasında da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

“Güzel bir liderlik örneği sergiliyor”

 Kardeş belediye olmaktan memnuniyet ve mutluluk duyduğunu ifade eden Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, “Ahmet Başkanımız önümüzde çok güzel bir önder. Belediye başkanlığı tecrübesiyle yaptığı etkinlikler ile her zaman önümüzde güzel bir liderlik örneği sergiliyor. Her zaman da bizlere olan dostluğu, bakış açısı, belediyenin katkıları bugün bu protokol ile taçlandırıldı. Çok teşekkür ediyorum. Burada birçok Bilecikli hemşehrimiz var, çok kıymetliler. Bilecik’te de çok Eskişehirli var. Artık onlara da hemşehrimiz diyoruz. Zaten bir arada aynı kültürü paylaşıyoruz. Tepebaşı’nın yanımızda olması biz Bileciklilere güven veriyor. Her zaman desteğini hissettiğimiz Tepebaşı Belediyesi ile protokol olması, kardeş şehir olmamız memnuniyet verici. Teşekkür ediyorum, güzel işlere imza atmak nasip olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30