Tepebaşı'nda emekler zayi olmuyor

Tepebaşı Belediyesi tarafından hizmete sunulan Sakintepe Soğuk Hava Deposu, üreticilerin mahsullerinin muhafaza edilmesinde kolaylık sağlarken, emeğe sahip çıkılması noktasında da önemli bir rol oynuyor. Tesis, 2020 yılında 565 ton ürünün muhafaza edilerek pazarlanmasını sağladı.

Tepebaşı'nda emekler zayi olmuyor

Tepebaşı Belediyesi, hizmete sunduğu bin metreküp kapasiteli Sakintepe Soğuk Hava Deposu’yla üreticilerin emeğine sahip çıkmayı sürdürüyor.

Hijyen ve teknoloji açısından birinci sınıf hizmet veren Sakintepe Soğuk Hava Deposu sayesinde üreticilerin büyük emeklerle ürettiği ürünler, serbest piyasa şartlarındaki fiyat dalgalanmalarından olumsuz etkilenmiyor. Yılın 12 ayı üretim yapan Tepebaşı ve komşu bölgelerden gelen üreticiler, soğuk hava deposunu kullanabiliyor. Böylelikle tarladan çıkan ürünler, satış aşamasına kadar tazeliğini ve değerini muhafaza edebiliyor. Üreticinin ve emeğin yanında olan Tepebaşı Belediyesi, bölge üreticisine sağlamış olduğu bu imkan ile birlikte, ülke ekonomisine de katkı sağlamaya devam ediyor.

2020 yılında 565 ton yaş sebze ve meyve muhafaza edildi

2020 yılı içinde 565 ton yaş sebze ve meyve muhafaza edilen depoda; marul, roka, tere, maydanoz, ıspanak, dereotu, nane, fesleğen, kekik, pırasa, brokoli, kırmızıturp, salatalık, kabak, taze fasulye, biber, karnabahar, kırmızı pancar, bakla, taze nohut, alabaş turp, taze soğan, domates, havuç, enginar, elma, ayva, nar ve üzüm gibi ürünler yer aldı.

Öte yandan küçük üreticiler, Sakintepe Soğuk Hava Deposu’ndan ücretsiz biçimde yararlanabiliyor. Depodan istifade eden üreticiler, kendilerine böyle bir imkanın sağlanmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, emeklerinin karşılığını almalarında önemli bir rol oynayan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a teşekkürlerini iletiyor.

Başkan Ataç: Tarıma gereken önemi vermeliyiz

Başkan Ataç da Tepebaşı’nda kırsal kalkınmaya yönelik çalışmaların devam edeceğini belirterek, “İlçemizde kırsal kalkınmayı destekleyecek çalışma ve yatırımlar ile üretim alanlarını genişletmeye, yerel üreticiyi teşvik etmeye ve tarımsal üretimi artırmaya devam edeceğiz.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Milli ekonominin temeli tarımdır’ sözlerinde vurguladığı üzere, tarıma gerekli önemi vermeliyiz. Biz de bu doğrultuda kadın üreticilerimizden, hayvan yetiştiricilerimize kadar elimizden gelen tüm desteği üreticilerimiz ile paylaşacağız” değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27