Toprağın öyküsü 16'ncı kez başladı

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen ve birçok etkinliği bünyesinde barındıran Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’nun 16’ncısı düzenlenen açılış töreni ile başladı.  

Toprağın öyküsü 16'ncı kez başladı
banner127

 Bu yılki sempozyum 2022 yılında Amasra maden kazasında ve 6 Şubat depreminde hayatını kaybedenlere, bu sene içinde vefat eden Sanatçı Özkan Uğur ile Erkin Koray’a ve Anadolu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Naci Güçhan’a adandı. Pişmiş Toprak Sempozyumu ile birlikte konser programları da başladı. İlk konser programında Anadolu Rock Müziği Sanatçısı Göksel Doğançay, Eskişehirlilere bir akşam yaşattı.

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu, her zaman olduğu gibi bu yıl da Eskişehirlilere müzik ziyafeti sunuyor.

Açılış töreni ile birlikte etkinliğin ilk konserinde Anadolu Rock Müziği Sanatçısı Göksel Doğançay, Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda Eskişehirli müzikseverler ile buluştu. Konser programında Doğançay, Cem Karaca, Barış Manço, Erkin Koray, Dadaloğlu, Karacaoğlan, Aşık Veysel ve Pir Sultan’dan birçok eseri seslendirerek katılımcıların beğenisini kazandı.

Konserde sahneye çıkan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da sanatçıya teşekkür ederek çiçek takdim etti. Başkan Ataç, “2003 yılında sevgili Cem Karaca Yazılıkaya’da muhteşem bir konser vermişti. Bugün de bu anmayı Göksel ile yerine getiriyoruz. Eskişehir’imize hoş geldiniz” dedi.

Başkan Ataç da konser boyunca seslendirilen şarkılara ve marşlara eşlik etti.

Konserler devam edecek

Sempozyum kapsamında 5 Eylül Salı günü saat 19.00’da Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, 20.00’de 7 Sanat Dans ve Bale,  8 Eylül’de Volkan İmançer, 9 Eylül’de Mithat Körler, 10 Eylül’de Cafer-Derya Nazlıbaş, 13 Eylül’de Gece Tarifesi ve 17 Eylül’de Ali Altay Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda Eskişehirliler ile buluşacak.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri de tüm Eskişehir sakinlerini sempozyum etkinlikleri ve konser programlarına davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30