Torna yarışması renkli görüntüler oluşturdu

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 16. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu kapsamında gerçekleştirilen torna yarışması heyecanlı bir çekişmeye sahne oldu.

Torna yarışması renkli görüntüler oluşturdu

Tepebaşı Belediyesi 16. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu tüm hızıyla sürerken düzenlenen torna yarışması, sempozyuma yine büyük renk kattı.

Bu kapsamda her yıl düzenlenen torna yarışması öncesinde Kınıklı pişmiş toprak ustası Osman Menteş, torna gösterisi yaptı. Ardından torna yarışmasına 2 grup halinde katılan 10 öğrenci, kendilerine verilen sürede Menteş’in yaptığı çömleğe en yakın çömleği yapmaya çalıştı. Ortaya çıkan çömlekler, jüri tarafından incelenerek puanlandı. Yapılan değerlendirmeler neticesinde Yusuf Rıdvan Koç birinci, Nurşan Tekin ikinci ve Şule Coşkun da üçüncü oldu. Begiter Grup sponsorluğunda düzenlen yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

Tüm yarışmacılara katılım belgeleri takdim edildi. Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ve sempozyum sanat danışmanı Prof. Bilgehan Uzuner ve sempozyum sanatçıları da öğrencileri tebrik etti.

Vatandaşların ilgi ile izlediği etkinlik, alkışlar eşliğinde son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30