Tüp bebek tedavisinde sabırlı olmak lazım

Odunpazarı Belediyesi ve Acıbadem Eskişehir Hastanesi’nin işbirliğinde ‘Tüp Bebek Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar’ konulu sağlık söyleşisi düzenlendi.

Tüp bebek tedavisinde sabırlı olmak lazım

Odunpazarı Belediyesi ve Acıbadem Eskişehir Hastanesi’nin işbirliğinde ‘Tüp Bebek Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar’ konulu sağlık söyleşisi düzenlendi. Odunpazarı Belediyesi Emek Halk Merkezi’nde düzenlenen sağlık söyleşinde, Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr Nicel Taşdemir, tüp bebek tedavisi konusunda vatandaşlara bilgi verdi. 

Taşdemir, tüp bebek tedavisinin ilk kez uygulandığı 1987 yılından bu yana, gebelik oranlarında önemli bir ivme yarattığını belirtti. Dünya üzerinde, tüp bebek tedavisi ve beraberinde kullanılan yardımcı üreme teknolojileri ile birlikte, bugüne kadar 8 milyondan fazla bebek dünyaya geldiğini söyleyen Taşdemir,  sürecin kendisi biraz yorucu ve karmaşık olabileceğini söyledi. 

SABIR ÖNEMLİDİR

Tüp bebek tedavisinde başarı oranları oldukça yüksek olsa da, sürecin kendisi sabır gerektireceğini ifade eden Taşdemir, kadınların çoğunun, tüp bebek tedavisi ile hamile kalabilmesi için, birden fazla kez tedavi olması gerekebildiğini belirtti. Taşdemir, ayrıca tedavi sürecinde moral kavramının üst düzeyde olduğunu da sözlerine ekledi. Çok fazla stres ve endişe, tüp bebek tedavisinden olumlu yanıt alınmasını zorlaştırabileceğini de ifade eden Taşdemir. Bu nedenle, gülmek ve sakin kalmak bu süreçte başarıya giden en önemli anahtarlarınızdan biri olacağını söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27