Türkiye Şampiyonası’nda önemli başarı

Eskişehir’i başarıyla temsile eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İstanbul’da düzenlenen Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda önemli bir başarıya daha imza attı.

Türkiye Şampiyonası’nda önemli başarı

6-7 Mart tarihlerinde Ataköy Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen komple atlet ve çoklu branşlarda Büyükşehir Belediyesi sporcusu Abdülsamet Arıkan Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalya elde etti. Aynı yarışlarda yıldızlar kategorisinde Umut Emre Yılmaz ise Türkiye dördüncüsü oldu. Pandemi sürecine rağmen sporcuların özveriyle çalıştığını ve her geçen gün kendilerini geliştirdiklerini ifade eden Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü yöneticileri, ilerleyen süreçte bu sporculardan çok daha başarılı sonuçlar alacaklarını belirttiler.

5-6-7 Mart tarihlerinde Adana’da düzenlenen Kano Durgunsu Milli Takım Seçme ve Değerlendirme Yarışlarında da önemli bir başarı geldi. Büyükşehir sporcusu Mehmet Ali Duman ve Sara Bahrı ilk gün 1000 metre, ikinci gün 500 metre, üçüncü günse 200 metre yarışlarında 6 madalya alarak 15 Mart tarihinde Antalya’da gerçekleştirilecek milli takım kampına davet edildiler.

Sporcuları başarılarından dolayı tebrik eden ve bu başarılar ile her zaman gurur duyduklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise amatör spor ve sporcuları desteklemeye devam edeceklerini belirtti. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27