Ücretsiz maske dağıtıyorlar

Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planını kararlılıkla uygulamaya devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecine rağmen hasta sayılarının artması nedeniyle zabıta ekipleri aracılığıyla vatandaşları uyarıyor. Yoğunluğun yaşandığı caddeler başta olmak üzere Pazar alanları ve birçok noktada maskesi olmayan vatandaşlara maske dağıtan ekipler, vatandaşları fiziksel mesafe ve hijyen konusunda da uyarıyor. 

Ücretsiz maske dağıtıyorlar

Pandemi döneminin başından itibaren salgının yayılmasını önlemek amacıyla yoğun bir mücadele gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecine rağmen vatandaşları salgın konusunda bilinçlendirmeye devam ediyor. Zabıta ekipleri aracılığı ile yoğunluğun yaşandığı bölgelerde vatandaşlara maske dağıtan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları fiziksel mesafe ve hijyen konusunda da bilinçlendiriyor.

İki Eylül Caddesi ve İsmet İnönü Caddesi başta olmak üzere birçok noktada vatandaşları bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Zabıta Dairesi Başkanlığı yetkilileri “Şehrimizde 15 Mayıs’ta Eskişehir Valiliği’nce alınmış karar gereği maske takmak zorunlu hale gelmiştir. Salgın döneminin başında vatandaşlarımız bu karara uyarken, normalleşme süreci ile birlikte maskelerin çenede, elde, çantada bulundurulduğunu gözlemliyoruz. Bu sebeple özellikle pik saatlerde ekiplerimiz tarafından yoğunluk olan caddelerde ve pazar yerlerinde vatandaşlarımıza hem maske dağıtıyor hem de salgın riskinin hala devam ettiğini hatırlatıyoruz. Bu konuda açık alanda maske takmayanlara ceza yazma yetkimiz yok. Ancak özellikle fırın ve pastane denetimlerimizi arttırarak hijyen kurallarına uyulması konusunda esnafımızı uyarıyor, kurallara uymayanlara cezai yaptırım uyguluyoruz. Koronavirüsten korunmanın ve sevdiklerimizi korumanın 3 temel yolu var: evde, işte, sokakta, toplu taşımada maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymak” diyerek Eskişehirlileri bu yönde bilgilendirme çalışmalarının devam edeceğini belirttiler. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27