Ulus Meydanı’nda çiçek dağıttılar

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Ulus Meydanı’nda da kadınlara binlerce aloevera çiçeği dağıttı.

Ulus Meydanı’nda çiçek dağıttılar

Böylesine anlamlı bir günde kendilerini unutmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve belediye ekiplerine teşekkür eden kadınlar, şiddetin, tacizin ve tecavüzün konuşulmadığı 8 Mart’ları yaşamayı arzuladıklarını ifade ettiler.

Kadınları güçlendirmek için ücretsiz olarak birçok hizmet sunan ve çeşitli etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart’ta da kadınları unutmadı. Ulus Meydanı’nda binlerce çiçek dağıtan Büyükşehir Belediyesi, pandemi nedeniyle online olarak birçok etkinliğe de imza attı. Çiçek dağıtımını gerçekleştiren Park ve Bahçeler Dairesi’ne bağlı ekipler, kadınların standa büyük ilgi gösterdiğini ifade ettiler.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce de standı ziyaret ederek kadınlara çiçek hediye etti. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm kadınların yanında olmaya devam edeceklerini ifade eden Ayşe Ünlüce“Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak kadın istihdamına büyük önem veriyoruz.

Kadınların imkan verildiğinde her işi yapabildiğini yaşayarak deneyimliyoruz. Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcısı gibi önemli bürokratik makamlar başta olmak üzere otobüs şoföründen parkomat görevlisine kadar her alanda kadınlarımızı istihdam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki kadınlar ekonomik olarak güçlendikçe toplumsal alanda da kendilerini daha güçlü hissediyorlar.Ayrıca Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezimiz ile Eşitlik Birimimiz başta olmak üzere belediye olarak kadınları güçlendirmek ve hayatın her alanında var olmalarını sağlamak için hizmetler, etkinlikler üretmeye devam edeceğiz” dedi. 

Eskişehir’de belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarının kadın odaklı çalışmalarıyla Türkiye’ye her zaman örnek olduğunu ifade eden Utku Çakırözer ise bu özel günde de kadınları unutmayarak kendi yetiştirdiği çiçekleri onlara dağıtan Büyükşehir Belediyesi’ne ve personeline teşekkür etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27