Üretim Kampı düzenlendi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından gençlerin, köy yaşamını tanıma, ekolojik yaşam mücadelesinden haberdar olma ve grup çalışmasını öğrenmelerini sağlamak amacıyla Han’da Üretim Kampı düzenlendi. 

Üretim Kampı düzenlendi

32 kişinin katılım gösterdiği kampta yonca bahçelerinde çalışma yapan katılımcılar, lavanta bahçelerinde yabani ot temizlediler. Süt sağma, yumurta toplama ve gözleme, yufka, ekmek yapımı uygulamalarına katılan gençler, akşam olduğunda da Han Belediyesi Sosyal Tesisinde köydeki vatandaşlarla birlikte film izledi. Sabahın erken saatlerinde köy işleriyle meşgul olan gençlere köylüler, süt ikramında bulundu. 
Üretim kampında ayrıca Gençlik Merkezi tarafından temiz gıda ve organik tarım üzerine söyleşi gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Üretim Kampı ile gençlerin köy yaşantısını tanımalarını, ekolojik yaşam mücadelesini anlamalarını, üretim ve tüketim dengesini öğrenmelerini, üretim aşamalarını yerinde görmelerini ve grup çalışmasını öğrenebilmelerini sağlamayı amaçladıklarını ifade ettiler.
Gençlik Merkezinin etkinliğinde gençleri yalnız bırakmayan Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, “Bu düzenlediğimiz kamp gençlerimize üretim yapma, inek sağma, çiftlik hayvanlarını besleme ve yöresel yemeklerin nasıl yapıldığını öğrenip deneme şansı veriyor. Gençlerimiz lavanta bahçelerinde yabani otları temizleyerek doğa ile iç içe zaman geçiriyorlar. Bu kamp sayesinde çocuklarımız çiftlik hayatı hakkında fikir sahibi oluyorlar . Sayın Başkanımız Yılmaz Büyükerşen ve Büyükşehir Belediyesine gençlere verdiği değerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 19:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27