Vali Hüseyin Aksoy'un 10 Kasım mesajı

Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, 10 Kasım nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Hüseyin Aksoy'un 10 Kasım mesajı
banner127

 Vali Aksoy, mesajında şu ifadeleri kullandı:

 "10 Kasım 1938 günü ebedi âleme uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu,  bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 85. ölüm yıldönümünde Türk Milleti olarak bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anmaktayız.

   Atatürk, 85 yıl önce bugün bize kurduğu, bizim de yükseltmekle görevli olduğumuz, ikinci asrına adım atan pırıl pırıl cumhuriyeti ve ilkelerini bırakarak aramızdan ayrıldı. Atatürk’ün izinde yürüyen ve ulaştığı çizgiyi daha ileriye götürebilecek bir kuvvetin varlığını damarlarında hisseden gençler, Atatürk’ün emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne her zamanki gibi gönülden sahip çıkarak ona layık bir millet olmaya devam edecektir.

  Atatürk, Türk’ün tarihî serüveninde karşılaştığı benzersiz şartların yetiştirdiği bir liderdir. Hiçbir millet, varlığını bir lidere bu ölçüde borçlu olmamıştır. Tüm dünyanın büyük bir komutan ve devlet adamı olarak saygı duyduğu Atatürk’ü çağının diğer liderlerinden ayıran özelliği, fikren devrinin bu denli ötesinde olmasına karşın çalışmalarını bağrında yetiştiği ülkesine dayanarak yapmasıdır. Atatürk, ilerlemenin bilim ve teknoloji ile mümkün olacağı düşüncesini benimsemiştir. O yüzdendir ki 85 yıl önce aramızdan ayrılmasına rağmen bugünü dahi dönüştürmeyi başarabilen bir liderdir.

 10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar sahip olunan değerlerin kıymetinin bilindiği, eşsiz bir eser olan Cumhuriyetin erdemlerini hayatımızda etkin kılmamız gerektiğini hatırlatan bir gündür. Hayatını ülkesinin ve milletinin bekası ve selametine adayan Büyük Önder’in “En büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet ettiği Türk gençliğinin millî birlik ve beraberlik şuuru ile Ülkemizi O’nun gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma ülküsü etrafında kenetlenerek elde ettiği başarı ve kazanımlar, bugün Ülkemizi dünya politikası ve ekonomisinde söz sahibi bir ülke konumuna getirmiştir.

  Bağımsızlık savaşımızın önderi, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk, daima Türk Milleti’nin gönlünde yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklal savaşımızın kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır. İnanıyoruz ki gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir. Büyük bir azim, cesaret ve kararlılıkla elde ettiği zaferler ile milletinin refah ve mutluluğu için çalışan Atatürk, hayatını ülkesine ve ideallerine adamış, insanlık tarihine damga vurmuş müstesna bir liderdir.

  Atatürk’ün en çok ziyaret ettiği illerden biri olan Eskişehir, ülkemizde kurtuluşun, kuruluşun ve kalkınmanın timsali olmuş, Eskişehirliler hem bağımsızlık savaşında hem de uygarlık savaşında büyük katkılar sağlamıştır. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da Eskişehir, Atatürk’ün açtığı yolda ilklerle anılacaktır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30