Yemek desteği üniversite öğrencilerine büyük destek sağlıyor

Tepebaşı Belediyesi’nin, Başkan Ahmet Ataç’ın talimatı ile üniversite öğrencileri için hizmete sunduğu ve çok sevilen ücretsiz yemek hizmeti “Gel beraber olsun” sloganı ile yeni eğitim öğretim yılında da devam ediyor.

Yemek desteği üniversite öğrencilerine büyük destek sağlıyor

 Öğrencilere, hafta içi her akşam Anadolu Üniversitesi Cuma Kapısı arkasında bulunan Yeşiltepe Mahallesi Sınırlar Sokak No: 2 adresinde akşam yemeği ücretsiz olarak sunuluyor. Nihal-İsmail Akçura Aşevi’nde uzman belediye personeli tarafından özenle pişirilen yemekler, 18.00-20.00 saatleri arasında ikram ediliyor. Üniversite öğrencileri, öğrenci belgesi ibraz ederek sunulan yemek ikramından faydalanabiliyor.

“Bize büyük bir avantaj sağlıyor”

Ücretsiz olarak öğrencilere ikram edilen akşam yemeği ile ilgili konuşan, Berat Tosun, “Ben gayet yararlı buluyorum. Biz buradan yemek yiyip kütüphaneye geçiyoruz. Özellikle sınav zamanında bize büyük bir avantaj sağlıyor.  Bunun avantajları çok fazla. Ekonomik olarak bize aylık ortalama olarak bin 500-2 bin lira arası bir artısı oluyor. Yemekler gayet güzeldi. Biz fakültece gelip burada sıramızı alıyoruz. Diğer öğrencilere de tavsiye ederim” dedi.

“Bu ekonomide çok iyi oluyor”

Rüzgar Sude Aydın, “Ben çok seviyorum ve 1 yıldır da geliyorum. Gerçekten bu ekonomide çok iyi oluyor. Öğrencilere çok iyi geliyor. Okulumun hemen çıkışında ve ulaşımı çok kolay bizim için. Bu yemekler ile çok tasarruf yaptım. Gerçekten sıkıştığım aylarda çok yardımcı oldular. Çok aç olduğumu gördüklerinde fazla yemek de koydular. Burada çalışanları da çok seviyorum” ifadelerini kullandı.

“Bizim için yararlı oluyor”

Cengiz Karagümüş, “Şu an için yemek gayet iyi. Yemekhanede yemek fiyatları arttı, dışarıdaki yemek fiyatları arttı, alışveriş de zor oluyor artık. Keşke öğün daha fazla olsa” derken Atakan Tutuğ da “Yararlı oluyor bizim için. Ben çok yemek seçerim. Arkadaşım çağırınca korktum biraz. Acaba yiyebilecek miyim diye düşündüm. Ama yedim yuttum hepsini” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30