Yeni tramvay hattı hizmete açıldı

Emek-Şehir Hastanesi tramvay hattının ardından bu hattın devamı niteliğinde olan 75. Yıl-Sultandere-OGÜ hattı hizmet vermeye başladı.

Yeni tramvay hattı hizmete açıldı

HES Kodu-Eskart eşleştirmesi yapan vatandaşların 75. Yıl-Taner Kışlalı-Sultandere-Oto Center-Estim duraklarından ücretsiz biniş yaparak 22 Mart’a kadar kullanabileceği hat, bölgede yaşayan 20 bin kişiye toplu taşıma konusunda büyük kolaylık sağlayacak.

Kent içi ulaşıma büyük bir yatırım yaparak tramvay hatlarını Emek Mahallesi’nden Şehir Hastanesi’ne, oradan da Sultandere ve 75. Yıl Mahallesi’ne uzatan Büyükşehir Belediyesi, ilk etap olan Emek-71 Evler-Şehir Hastanesi’nin ardından Sultandere-75. Yıl hattını da hizmete açtı.İlk seferlere Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve ESTRAM Genel Müdürü Hakan Murat Bayındır da katılırken, Ayşe Ünlüce tramvayın en uzun hattı olan 75.Yıl-OGÜ hattını hizmete açıyor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Ünlüce “2004 yılında Eskişehir’in en büyük yatırımlarından biri olarak hizmet vermeye başlayan ve bugüne kadar 600 milyona yakın yolcu taşıyan ESTRAM, kent merkezimizin en uzak mahallelerinden biri olan 75. Yıl Mahallesi’ne seferlerine başladı. Bölgede yaşayan 20 bine yakın hemşehrimizin faydalanmasını beklediğimiz bu hat ESTİM VE Oto Center bölgelerinden de geçmesi sebebiyle bu bölgelere de ulaşımı kolaylaştıracak. Hızlı ve konforlu olması sebebiyle özellikle 75. Yıl Mahallesi ve Sultandere Mahallesi sakinlerimizin toplu taşımada artık tramvayı tercih edeceğini düşünüyorum. En kısa sürede açmayı planladığımızKumlubel hattı sonrası tramvay ağımız 8 hatta 55 kilometreye yükselecek. Türkiye’de birçok alanda örnek gösterilen şehrimizin her geçen gün daha fazla gelişmesi ve bununla birlikte nüfusunun da artmasıyla elbette ihtiyaçları da artıyor. Bu ihtiyaçlara karşılık verebilmek adına bizler de imkanlarımız ölçüsünde yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi. ESTRAM’ın Çamlıca Batıkent gibi bölgelerden sonra şehrin diğer bir ucu olan 75. Yıl Mahallesi’ne de ulaşmasının çok kıymetli olduğunu dile getiren Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise Başkan Büyükerşen başta olmak üzere hatta emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Tramvayın kendileri için büyük kolaylık olacağını ifade eden 75. Yıl ve Sultandere Mahalle sakinleri ise Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e bu büyük yatırım dolayısıyla teşekkür ettiler. Tramvayın geçtiği her bölgeye değer kattığını belirten vatandaşlar, 75. Yıl Mahallesi’nin de bundan sonra her anlamda değerleneceğini dile getirdiler. 

Vatandaşlar yeni hattın sefer saatlerinewww.eskisehir.bel.tr ve www.estram.com.tr üzerinden ulaşabilecekler ve 75. Yıl-Taner Kışlalı-Sultandere-Oto Center-Estim duraklarındanHes Kodu eşleştirilmiş kartları ile 22 Mart’a kadar ücretsiz kullanabilecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27