Yeşil gelecek elçileri doğa için buluştu

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) bünyesinde faaliyet gösteren AB Bilgi Merkezi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi iş birliğinde Yeşil Bir Gelecek için Doğada Atölye Kampı düzenledi.

Yeşil gelecek elçileri doğa için buluştu
banner127

 Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun desteği ile gerçekleşen etkinlik 7-12 yaş grubu çocuk ve ebeveynlerine yönelik olarak, Avrupa Yeşil Mutabakat çerçevesinde, atölye, eğitim ve çeşitli öğrenme odaklı oyun aktiviteleri ile 14-15 Ekim tarihlerinde Soğuksu Milli Parkında gerçekleştirildi.

İki gün boyunca yeni nesil eğitim ve atölye çalışmaları gerçekleştirildi

 Etkinlikte, ekonomik sıkıntı, pandemi ve depremden en çok etkilenen kesim olan kadınlar ve çocukların çevre bilincini ve farkındalığını artırmak amacıyla, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi tarafından alanında uzman, eğitmen, pedagog, psikolog, çocuk gelişimi uzmanları tarafından eğitimler verildi. Yeni nesil öğrenme odaklı eğitimlerin ilk gününde Avrupa Yeşil Mutabakat çerçevesinde;  “Sürdürülebilir Kalkınma İçin İklim”, “Gezegenimiz, Geleceğimiz; İklim Değişikliğiyle Birlikte Mücadele Ediyoruz” AB Yayın etkinliği”, “Orman yangınları başta olmak üzere Doğal Afetlerin Önlenmesi ve Başa Çıkılması”, “Sıfır/Daha Az Atık”, “AB'nin 2030 Biyoçeşitlilik Stratejisi”, “Enerji Verimliliğinin Artırılması / Yenilenebilir enerji konuları işlendi. İkinci gün ise  “Avrupa Konseyi'nde Çocuk Hakları Çocuk Hakları Stratejisi” konusu işlenirken ayrıca Çevre Etiği ve İklim Krizi’ni konu olan Doğada Felsefe Söyleşi Etkinliği ve “Doğada Yoga ve Nefes Çalışması” gerçekleştirildi.  Etkinliğin sonunda eğitim ve atölye çalışmalarını tamamlayan çocuklara “Yeşil Gelecek Elçileri” rozetleri takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30