Yine öğrenci başkenti seçildik!

Üniversite Araştırmaları Laboratuarı (ÜNİAR) tarafından yapılan ‘Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri’ araştırmasında Eskişehir, üçüncü kez Türkiye’nin üniversite öğrenci başkenti seçildi.

Yine öğrenci başkenti seçildik!

ÜNİAR kurucularından Prof. Dr. Cemil Yücel, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret ederek, birincilik belgesini takdim etti.
 Eskişehir’in Türkiye’nin öğrenci ve eğitim başkenti olduğunun araştırma ile tescillendiğini vurgulayan Başkan Büyükerşen, “ Puanları yeterli olan tüm öğrencilerimizi ‘Öğrenci Başkenti Eskişehir’e bekliyoruz” dedi. 
Eskişehir, 81 ilde 182 üniversitede yapılan Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırmasında Türkiye’nin öğrenci başkenti seçildi. ÜNİAR kurucuları Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre 35 bin 715 öğrencinin birçok farklı alandaki memnuniyetleri belirlendi. Güven, eğlence, spor, halkla ilişkiler, halkın tutumu, sanatsal ve kültürel etkinlikler gibi konularda öğrencilerin cevaplarına göre belirlenen araştırmanın sonucunda üniversite öğrencilerinin yaşamaktan en memnun oldukları şehir, yine Eskişehir oldu. 
Prof. Dr. Cemil Yücel “Şehrin kültürü, atmosferi ve özellikle öğrencilerin nerede kendilerini özgür hissettiklerini incelediğimiz araştırmalarımızda Eskişehir üç senedir puanını arttırarak birinci olmaya devam ediyor. Şehrin sürekli yenilenmesi, Eskişehir’i bir kere gelindiği zaman bir daha terk edilemeyen bir kent haline getirdi. Her zaman dönülecek bir yuva haline gelen Eskişehir’e teşekkür etmek için buraya geldik. Türkiye adına Eskişehir’e ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.
Araştırma sonuçlarından büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen “Araştırma sonuçlarının tercih döneminde adayların kararlarını olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum. Şehrimiz, üniversite öğrencilerine hiçbir zaman hayal kırıklığı yaşatmamıştır. Eskişehir’i tercih edecek öğrenci arkadaşlarımız da Türkiye’nin en yaşanabilir şehirlerinden biri olan Eskişehir’de dolu dolu bir eğitim öğretim hayatı geçireceklerinden şüphe duymasınlar. Çünkü Eskişehirliler kentimize öğrenci olarak gelenleri, kendi çocukları gibi sever, bağırlarına basarlar. Öğrenciler sadece kampüslerde değil, tiyatroları, orkestraları, festivalleri, modern park ve müzeleri ile Eskişehir’in her köşesinde kendilerini her yönden geliştirme imkânı bulacaklardır. Eskişehir’e değer katacak tüm öğrencilerimizi öğrenci başkenti Eskişehir’e bekliyoruz” dedi. 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2019, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27