Zabıtadan dilencilere sıkı denetim

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı öncülüğünde, Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personellerinin de katılımıyla oluşturulan dilenci denetim ekipleri kent genelinde dilencilere yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Zabıtadan dilencilere sıkı denetim

Pandemi dönemi nedeniyle dilenci denetimi için kullanılan aracın sosyal mesafe kuralı gözetilerek düzenlendiğini ifade eden yetkililer, yakalanan dilencilerin ateş ölçümleri yapılarak işlemleri yapılmak üzere araca alındığını belirttiler. 

Zabıta ekipleri kent merkezinde trafik ışıklarında ve cami önlerinde vatandaşların duygularını istismar ederek haksız kazanç sağlayan kişilere yönelik denetimlerine ara vermeden sürdürüyor. Yapılan denetimlerde belirli kavşak noktaların düzenli olarak denetlendiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı yetkilileri, vatandaşlardan gelen şikayetlerin de ivedilikle değerlendirildiğini belirttiler. Pandemi süreci nedeniyle yakalanan dilencilerin ateşlerinin ölçülerek oluşturulan özel araçla merkeze götürüldüğünü ve burada gerekli işlemlerin yapılarak dilencilik yaparak topladığı belirlenen paralara belediye encümeni kararıyla kamuya aktarılmak üzere el konulduğunu ifade eden yetkililer, dilenciler ile mücadelenin hız kesmeden devam edeceğini belirttiler. 
Din istismarı yaparak insanları kandıran bu kişilere karşı vatandaşları uyaran zabıta ekipleri, vatandaşların yardımlarını gerçek ihtiyaç sahibi kişilere ulaşan kurum ve kuruluşlara yapması gerektiğinin altını çizdi. Ekipler ayrıca dilencileri ihbar için vatandaşların ALO 153 üzerinden 7 gün 24 saat kendilerine ulaşabileceklerinin altını çizdi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27