Eskişehirspor ateşi ilelebet yanacak

Serdal Eroy, "Eskişehirspor altyapısı kulübümüzün geleceği için çok önemli. Buradan yetişecek oyuncular. Eskişehirspor’u yaşatmaya devam edecek. Altyapı sayesinde Eskişehirspor ateşi ilelebet yanmaya devam edecek."

Eskişehirspor ateşi ilelebet yanacak

Eskişehirsporumuzun Gençlik Geliştirme Eğitim Sorumlusu Serdal Eroy, "Eskişehirspor altyapısı kulübümüzün geleceği için çok önemli. Buradan yetişecek oyuncular. Eskişehirspor’u yaşatmaya devam edecek. Altyapı sayesinde Eskişehirspor ateşi ilelebet yanmaya devam edecek. Yeni Metehan’lar, yeni Bilal Ceylan’lar yetiştirmek istiyoruz" dedi. 1957 doğumlu antrenörümüz 12 yaşında Eskişehirspor altyapısına katıldığını söyleyerek, “Kulübümüzün tüm akademi takımlarında forma giydikten sonra 1976 yılında Eskişehirspor’un A Takımında forma giymeye başladım. Beni ilk oynatan hocam geçtiğimiz sene kaybettiğimiz Tamer Güney hocamızdı. Sakatlıklar dışında Eskişehirspor’da aralıksız olarak forma giydim. Daha sonra Gençlerbirliği’ne transfer oldum. Orada Türkiye Kupasını kazandım. Futbolculuk kariyerimi Erzincanspor’da sonlandırdım ve Eskişehir’e yerleştim” dedi.

“ALTYAPIDA BÜYÜK İŞLER YAPTIK”

Futbolu bıraktıktan sonra yolunuz kulübümüz ile yeniden nasıl kesişti sorusunu yanıtlayan Altyapı Koordinatörümüz, “Eskişehirspor 3. Lig’e düşmüştü. Kulübümüz çok zor bir dönemden geçiyordu. Haldun Girginer geldi ve yardımcı antrenörlük yapar mısın dedi. Eskişehirspor 3. Lig’de şampiyon olduğunda ben yardımcı antrenördüm. 2008 yılında Süper Lig’e çıktığımızda altyapının başına geçmem istendi. Bir tekliften ziyade atama gibiydi. 60 lisanslı oyuncu ile aldığımız altyapıyı beş yıl sonra 200 lisanslı, 650 futbol okulu öğrencisi ile devrettik. O beş yıllık süreçte çok önemli dereceler elde ettik. Kız takımı kurmuştuk. Süper Lig’e yükselmiştik. Nuri Fatih Aydın, Alper Potuk, Hasan Hüseyin Acar ve niceleri bizim zamanımızda yetişen isimlerdi” dedi.

“ESKİŞEHİRSPOR ATEŞİ İLELEBET YANACAKTIR”

Keşke göndermeseydim dediğiniz bir oyuncu oldu mu sorusunu ise Serdal Eroy, “Benim altyapıdan gönderdiğim oyuncular oldu. Olmaya da doğal olarak devam edecektir. İnce eleyip sık dokuyarak, Eskişehirspor’un başarısı için çalışıyoruz. Yetenekli oyuncuları bulup, yetiştirmek bizim en temel görevimiz. Eskişehirspor’un şu an en çok yetenekli genç oyunculara ihtiyacı var. Eskişehirspor altyapısı kulübümüzün geleceği için çok önemli. Altyapıda hata yapma lüksümüz yok. Buradan yetişecek oyuncular Eskişehirspor’u yaşatmaya devam edecek. Eskişehirspor er ya da geç Süper Lig’e dönecektir. Biz görürüz, görmeyiz orası ayrı. Eskişehirspor ateşi ilelebet yanmaya devam edecektir” şeklinde yanıtladı.

“ESKİŞEHİRSPOR BENİM YUVAM”

“Beni Serdal Eroy yapan Eskişehirspor’dur” diyen Serdal Eroy, Eskişehirspor beni göreve davet ettiğinde ben seve seve kabul ederim. Kulübümüze vefa borcumuz olduğunu her zaman söylerim. 2019 yılının Haziran ayında yeniden altyapının başına geçtim. Altyapılara çok önem verdiğimizi göstermek için iki tane pro-lisanslı hocayı U17 ve U19 takımlarının başına geçirdik. Eskişehirspor benim yuvam” dedi.

“CENGİZ HOCA DOĞRU BİR KARAR VERDİ ”

Rezerv takımı ile U19 takımının aynı olmadığını söyleyen altyapı koordinatörümüz, “Cengiz Seçsev hocamız göreve geldiğinde A takımda 40 tane futbolcu vardı. Bir antrenör 40 oyuncuyu aynı anda çalıştıramaz. Çalıştırsa bile verim alamaz. Bunun ideal sayısı 25-26 kişidir. Cengiz hocamız da 23 futbolcu, 3 de kaleci ile bunu sayıyı 26’ya düşürdü. Bence doğru bir uygulama yaptı. Diğer 14 oyuncu ise altyapıya gönderilmedi. Gelişimlerini tamamlamaları için A2 takımı kuruldu. Bu oyuncular A takım hocaları ile A takımın antrenman sahasında idman yapıyorlar. A takım hocalarının raporları doğrultusunda bu oyuncuları U19 liginde de oynatabileceğiz, orası ayrı konu. Çünkü bu oyuncuların maçlarda oynamasını gerekiyor. Bazı oyuncular hazır olmadan A takıma çıktı. Bu oyuncuların olgunlaşma sürecini bir şekilde tamamlaması gerekiyor. Biz oyuncularımız hazır olmadan sahaya sürüp performans bekliyoruz. Bu çok doğru değil. Oyuncuların sabretmeleri gerekiyor. Çalışmaları gerekiyor. Ayrılmak isteyene saygı duyup izin veriyoruz. Kiralık gitmek isteyen olmadı. Olsaydı izin verirdik” dedi.

“ALTYAPIYA TRANSFER YASAĞI VAR ”

Eroy; altyapılarımızda şu an 125-130 civarında oyuncumuz olduğunu söyleyerek, “Şu an altyapıya transfer yasağımız var. Transfer tahtası açıldığında eleme yapacağız. Futbolculuk kumaşında sıkıntı olan oyuncular kulübümüzde devam etmeyecek. Olmayacak hayallere kapılmalarına neden olmak istemiyoruz. Kararları ben tek başıma vermiyorum. 7-8 farklı hocanın ortak görüşü ile bizde nihai kararlar verilir” dedi.

“İŞİMİZİ ES-ES AŞKI İLE YAPIYORUZ”

Altyapıda ekonomik sorun yaşanıyor mu sorusunu yanıtlayan Serdal Eroy, “Türk futbolunda olup da altyapısında sorun olmayan kulüp yok denilecek kadar azdır. Eskişehirspor yıllarca Süper Lig’de oynadı ve o dönemde bile altyapıda ekonomik sorun vardı. Bu sezon maaşlarımızı eksiksiz olarak alıyoruz. Biz Eskişehirspor sevdası ile burada görev yapıyoruz. Göreve gelirken bir saniye para konuşmadık. Eskişehirspor’un yaşaması bizim için çok daha önemli” ifadelerini kullandı. Son olarak Eskişehirspor bu şehrin en büyük markası diyen Serdal Eroy, “Futbol okulları projesini ilimizde en sağlıklı uygulayabilecek nacizane kulüp Eskişehirspor’dur. Şehrimizin dört bir yanında futbol okulları açacağız. Şehrimizde faaliyet gösteren tüm amatör spor kulüpleri ile işbirliği içerisindeyiz. Şehrimizin tüm çocuklarını açacağımız bu okullara davet ediyoruz. Yeni Metehan’lar, yeni Bilal Ceylan’lar yetiştirmek istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
B paşalı
B paşalı - 1 yıl Önce

Sayın Serdar Eroy hocam takip ettigim kadarıyla eses için canla başla emek veriyorsunuz Emeginizden dolayı tebrik ederim alt yapı çocukları sizin gibi alt yapıya önem veren Hocaları oldugu için çok şanslılar Bir zamanlar bizim çocuklar da eskişehirde top oynuyorlar hayel kuruyorlardı fakat bizim çocuklar aç kalıp A takım tesislerinde yemek yediler diye kovdular o zamanın altyapı sorumlusunun pislikleri duyulmasın diye çocukları gönderdiler adını dahi yazmak istemiyorum c.....o......k? Eskişehir bu tip sapıklara hocalık yaptırmaz Bana göre gönderilen çocukların ahı tuttu Eskişehir sipora sizinle başarılar dilerim saygılar sunarım eses e başarılar dilerim yolunuz açıl olsun saygılar

SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27