İşte yapılan ödemeler!

Eskişehirspor Kulüp Başkanı Osman Taş ve Başkan Vekili Mustafa Topkaya tesislerde bir basın toplantısı düzenledi.

İşte yapılan ödemeler!

Mustafa Topkaya, “FIFA’daki dosyaları ile alakalı çalışmalarımız devam ediyor. Puan silme tehlikesi ile karşı karşıya olduğumuz 5 dosya var. Bu dosyalar Funes Mori, Ben Khalifa, Akaminko, Toko, Bokila’nın dosyaları. Pinto dosyasında da şimdilik bir sıkıntı yok ancak oyuncunun elinde küme düşürme kozu bulunuyor.

Bugüne kadar Sissoko’ya 35 bin Euro para ödedik. Oyuncunun bizden halen 88,5 Avro borcumuz var.

Minlikovic’e 20 bin Avro ödemek yaptık. Oyuncuya halen 60 bin Avro borcumuz var.

FIFA’da bulunan 4 dosya ile alakalı 4 farklı kulübe ödeme yaptık. Bu kulüpler hep zamanında yapılan transferlerin yetiştirme bedellerinden kaynaklı alacaklı durumdaydılar.

FIFA’ya 45 bin İsviçre Frangı bir para ödeme yaptık. Kulach’a 10 bin dolar ödeme yapıldı. Jesse’ye 20 bin Avro ödeme yaptık. Biz yönetime geldikten sonra mevcut kadromuzda bulunan oyunculara toplamda 550 bin lira eşit bir şekilde ödeme yapıldı. Personellere birer maaş dağıtıldı. 330 bin lirada kulübün mutfak, bakım, yakıt giderleri gibi ödemeler yapıldı.

7979 kampanyasından 20 bin TL ödeme alındı. Kanlıkavak’ta ki altyapı tesislerinden 43 bin 900 TL para geldi. Formamıza isminizi yazıyoruz projesinden 40 bin TL para geldi. Altyapı seçmelerinden 36 bin 980 lira para kazanılmış. Kumbara kanpanyasından 52 bin 407 lira geldi.

26 saatte 26 bin forma kampanyasına katılıp isim yazdıran ancak daha sonra vazgeçenler var. Yanlış anlaşılmalar var diyenler var. Ulaşamadıklarımız var. Çalışmalar devam ediyor. Sonuçlanınca açıklayacağız.

Transfer yasağını kaldırmak mümkün gözükmüyor. Kulüp lisansı konusunda yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Alacaklılardan anlayış bekliyoruz.

Başkanımızın kongre kullanmış olduğu bir cümle konusunda çok eleştiri alıyoruz. “Biz dilenci değiliz” söylemi gerçekleştireceğimiz projeler ile kulübümüze para kazandıracağız anlamında söylenmiştir. 60 günlük bir yönetimiz. Bu projeleri yavaş yavaş hayata geçirebiliyoruz. Forma ve kumbara kampanyalarından gelecek sıcak paraları FIFA dosyalarında kullanmak amacı ile düzenledik.

Göreve geldiğimiz günden bugüne kulübe giren her bir kuruşun kaydı mevcut. Kime ne kadar ödeme yaptık, kimden kaç para aldık hepsi kalem kalem kayıtlı. Hesabını veremeyeceğimiz tek bir işimiz yok.

Eskişehirspor’un doğrudur bu kişilere borcu vardır. Ancak kulübün hayatta kalabilmesi adına öncelikli olan dosyaları ve ödemeleri var. Kulüp ayakta kalsın ki sizler de alacaklarınızı zamanı geldiğinde alın. Yangından mal kaçıracak değiliz. Herkesin tek tek alacağını ödemek isteriz ama biraz zamana ihtiyacımız var. Kanunsuzluk yapmıyoruz" dedi

İşte yapılan ödemeler!

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2019, 00:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27